Išglas

Išglo kurortas (1 376 m virš jūros lygio)  įsikūręs prie sienos su Šveicarija, gražiame Tirolio žemės slėnyje. 2004 m. sukako 75 metai, kaip Išgle rengiami žiemos sporto renginiai.

 

Jau nuo 1929 m. čia buvo leidžiami reklaminiai bukletai, kviečiantys atvykti slidinėti į nuostabius kalnus. 1932 m. Išgle dirbo keturi slidinėjimo mokytojai. Senas ir gilias slidinėjimo tradicijas puoselėjantis kurortas dabar – vienas iš stambiausių ir žinomiausių Austrijos slidinėjimo kurortų, kurį pamėgo visa Europa.

 

Miestelyje išgirsite kalbant įvairiausiomis kalbomis, svečių nepalyginti daugiau nei vietinių gyventojų. 1 300 gyventojų turintis miestelis vienu metu gali priimti apie 10 000 svečių (beje, jų žiemą atvyksta daugiau nei vasarą). Pastaraisiais metais Išglas labai išaugo, prisijungęs dar ir už 4 km esantį Matono miestelį. Siaurame slėnyje įsikūrusio Išglo centre – sena bažnyčia (kurioje vyksta ir koncertai), keletas senų etnografinių namų.

 

Visa kita – komfortiškiausi viešbučiai ir pensionai.


Pakilus 500 ar 1 000 metrų į kalnus atsiveria nuostabūs kalnų peizažai, neaprėpiami slėniai, slidinėjimui tinkantys šlaitai. Išglą slidininkai pamėgo dar ir dėl to, kad nuo jo labai netoli garsi Zilvretos slidinėjimo zona, suteikianti neišmatuojamos laisvės pojūtį. Čia slidinėjama 1400 – 2864 m aukštyje. Slidinėjimo zona, prasidedanti siaurame Paznauno slėnyje, priklauso milžiniškam Zilvretos slidinėjimo regionui, kuriame galioja vienas Zilvretos slidinėjimo pasas, suteikiantis galimybę čiuožti ne tik Išglo srities, bet ir visose šio regiono trasose (Galtiuro, Kaplio, Zė, Zamnauno), kurių bendras ilgis yra daugiau nei 300 km.


Kurorte dešimtys dirbtinio sniego patrankų pasiruošę dirbti, kad nė viena jūsų atostogų kalnuose diena nebūtų išbraukta iš dienoraščio.

Pagrindinės keltuvų linijos iš miestelio nutiestos nuo Idalpo stotelės. Pakilus aukštyn ir pasileidus link Idjoho perėjos, galima atsidurti prie sienos su Šveicarija. Čia gausu vidutinio sunkumo trasų. Patyrusius slidininkus traukia 1 600 m ilgio Pardatschgrad-Nordo trasa, kur čiuožiant aukštis pasikeičia 1 200 m.

 

Viena ilgiausių trasų į Išglą veda nuo Palinkopfo viršūnės (2864 m).

 

Tai vidutinio sunkumo 9 km ilgio trasa. Kurorto apylinkėse yra nutiestas apie 60 km ilgio pasivaikščiojimui skirtas takas bei įrengta 48 km trasa slidžių maratono mėgėjams.

 

Kurorte yra 24 barai, 47 restoranai, 10 kalnų restoranų, 20 kavinių, diskotekų, kino teatras, baseinas, kėgliai, uždara teniso aikštelė, čiuožykla, vaikų darželis.


Kiekvieno sezono atidarymo metu, per Velykas ir švenčiant pavasario sutiktuves Išglo kalnus drebina pasaulinio garso žvaigždžių koncertai. Čia jau dainavo Jon Bon Jovi, Tina Turner, Stingas, Rodas Stewartas, Bobas Dylamas, Udo Jurgesas, Enrique Iglesiasas, Eltonas Johnas. Daugelis jų taip pat išbandė ir pamėgo šio slidinėjimo kurorto trasas.

Nuo 1994 m. kiekvieną žiemą čia atvykstantys ledo skulptoriai Išglą išgražina nuostabiausiomis įspūdingo dydžio ledo skulptūromis. Įsivaizduokite, kažkur kalnų fone stovi dvi susiglaudę baltos žirafos, kalno šlaitu ropoja milžiniška ledinė skruzdėlė, slėniu „plaukia“ baltas sniego laivas... Žmogaus kūriniai snieguotų kalnų fone sukuria nepaprastumo, žiemiškos pasakos įspūdį. Pasakos, į kurią norėsis sugrįžti.


Keltuvų abonementų (Ski Pass) orientacinės kainos:

1 dienai/suaugusiam - 39,50 Eurų

5 dienom/suaugusiam - 140 Eurų

6 dienom/suaugusiam - 162 Eurai

 

Perkant Skipasą 7 dienoms ir ilgiau - būtina nuotrauka.

Skipaso užstatas - 5 Eurai.
Slidinėjimo inventoriaus nuoma (slidės, lazdos, batai arba snieglentė ir batai)1 dienai/suaugusiam - 34 Eurai

5 dienom/suaugusiam - 140 Eurai

6-7 dienom/suaugusiam - 156 Eurai


Vaikams ir senjorams (virš 60 metų) - taikomos nuolaidos.

Nepamirškite asmens pažymėjimo, patvirtininčio jūsų amžių.Pastaba: kainos orientacinės ir sezono metu gali kisti.


Daugiau info apie slidinėjimą Išgle:

 

www.ischgl.com

 

 sukūrė Artogama