Titulinis puslapis Svetainės struktūra Rašykite mums
Naujienų prenumerata
El. paštu

SMS
Festivaliai ir didžiosios šventės
PAŽINTINĖS KELIONĖS
Spausdinti -

Italija yra pietinėje Europos dalyje prie Adrijos, Jonijos, Tirėnų jūrų. Šiaurėje Italija ribojasi su Šveicarija ir Austrija, šiaurės rytuose – su Slovėnija, šiaurės vakaruose – su Prancūzija. Šalies sostinė - Roma.
Oficiali kalba – italų. Populiarios anglų ir prancūzų kalbos. 99% tikinčiųjų - katalikai.
Italijos piniginis vienetas – euras (EUR).
Italai rimtai žiūri į maistą. Jie teisėtai didžiuojasi savo puikia virtuve bei vynu ir nemažai laiko praleidžia drauge prie stalo. Keliaujant po Italiją tikrai smagu tyrinėti regioninius makaronų, duonos ir sūrio skirtumus. Restoranuose beveik visuomet siūlomi tik itališki patiekalai – nuo tortelloni su špinatais šiaurėje iki įdarytų saldžiųjų raudonųjų paprikų pietuose. Italų pietūs ir vakarienė susideda mažiausiai iš trijų ar keturių patiekalų. Po antipasto (užkandžių) atnešama primo – makaronai, ryžiai arba sriuba. Secondo – tai pagrindinis mėsos ar žuvies patiekalas su daržovėmis arba salotomis (kaip contorni). Paskui valgomi vaisiai, sūris ar desertas su kava.

Pagal tradiciją padavėjams ar viešbučio tarnautojams paliekama apie 5 - 10 % nuo sąskaitos sumos (priklausomai nuo aptarnavimo kokybės). Atkreipkite dėmesį į papildomą mokestį (coperto) – tai neišvengiamas priedas, mokamas už duoną (nеsvarbu, ar valgote ją, ar ne).
Geriausi važinėjimo po miestą būdai priklauso nuo miesto. Romoje patogiausia naudotis autobusais, Venecijoje prireiks laivelio. Automobilis beveik visuose miestuose gali apsunkinti kelionę, daugeliu atveju pėsčiomis lengviausia judėti siauromis istorinėmis miestų gatvėmis. Florencijoje yra didelė riboto eismo zona, daugelio mažesnių miestų centruose vis dažniau atsiranda pėsčiųjų rajonai. Važiuokite tik oficialiais taksi. Visi jie turi „Taxi“ ženklą ant stogo. Paprastai papildomas mokestis imamas už kiekvieną bagažo vienetą, vežamą bagažinėje, už važiavimą nuo 22 iki 7 val., sekmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis, už keliones į oro uostą ir iš jo. Verta prieš įlipant į taksi sužinoti kainą. Kai iškviečiate taksi, iškart ima suktis skaitliukas.

Automobilio nuoma (autonoleggio) brangi. Nuomojantis vietoje pigiau kreiptis į italų firmas nei į dideles tarptautines organizacijas. Nuomotis automobilį gali asmuo, sulaukęs 21 m. amžiaus ir turintis mažiausiai metus galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Ne ES piliečiai privalo turėti tarptautinį pažymėjimą. Automobilį gaunate pilnu baku, grąžinti jį reikia taip pat pilnu baku!8-699 01200
info@geraspoilsis.lt
sukūrė Artogama