Titulinis puslapis Svetainės struktūra Rašykite mums
Naujienų prenumerata
El. paštu

SMS
Festivaliai ir didžiosios šventės
PAŽINTINĖS KELIONĖS
Spausdinti -

Lenkijos šiaurėje prie Baltijos jūros plyti beveik vien tik žemumos, o palei pietines sienas kyla Karpatų kalnai (tarp jų – ir Tatrų kalnų grandinė).Mozūrija – didžiausias ir lankomiausias Lenkijoje ežerų regionas.
Lenkijos valstybei jau daugiau kaip 1 000 metų. XVI a. Lenkija buvo viena galingiausių Europos valstybių. Lenkijos karalius Janas III Sobieskis 1683 m. nuvijo nuo Vienos ją apgulusius osmanus ir pašalino galimos Vakarų Europos okupacijos grėsmę.

Lenkijoje gausu gamtinių mineralinių išteklių, tarp jų ir akmens druskos. Veličkos druskos kasykloje po žeme yra ištisas miestas su sanatorija, teatru, bažnyčia ir kavine! Viskas – nuo laiptų iki šviestuvų – padaryta iš druskos.
Dabartinė Lenkijos konstitucija priimta 1997 m. Prezidentas renkamas visuotiniais rinkimais penkeriems metams. 460 narių žemesnieji parlamento rūmai (Sejm) ir 100 narių senatas renkami tiesiogiai ketveriems metams, naudojant proporcinio atstovavimo sistemą.

 

Tradiciniai lenkų patiekalai – barščiai, kopūstų suktinukai (susukti kopūstų lapai su mėsos ir ryžių įdaru) ir pierogi (kukuliai, įdaryti, pavyzdžiui, kopūstais ir grybais).

Vieni iš garsiųjų Lenkijos žmonių yra astronomas Kopernikas, kompozitorius Šopenas, mokslininkė Marija Sklodovska-Kiuri, režisieriai Romanas Polanskis ir Kšyštofas Kesliovskis bei velionis popiežius Jonas Paulius II.


8-699 01200
info@geraspoilsis.lt
sukūrė Artogama