Titulinis puslapis Svetainės struktūra Rašykite mums
Naujienų prenumerata
El. paštu

SMS
Festivaliai ir didžiosios šventės
PAŽINTINĖS KELIONĖS
Spausdinti -

Egiptas visais laikais buvo didelių kontrastų kraštas: smėlėtos Afrikos dykumos, dulkėtos ir skurdžios lygumos ir vešlūs Nilo slėniai, skurdūs beduinų kaimeliai ir didingos faraonų šventyklos.

Patys egiptiečiai savo šalį skirsto į du kraštus – Juodąjį ir Raudonąjį. Juodasis Egiptas – tai derlinga žemė. Jos nedaug, tik Nilo delta ir siauras upės slėnis. Nuo potvynių metu pakrantėse nusėdusio juodo dumblo kilo krašto pavadinimas. Neatskiriama Egipto gamtos dalis – dykuma. Ją egiptiečiai vadina Raudonąja žeme. Dykumos plyti iš abiejų Nilo slėnių pusių.

 

Luksore – senovės Egipto sostinėje (Tėbuose) , įspūdingos šventyklos, obeliskai taip pat primena faraonų laikus. Karnako ir Luksoro šventyklas, skirtas dievų trejybei (saulės dievui Amonui , jo žmonai deivei Mut, jų sūnui Chonsu) jungia didinga sfinksų alėja. Priešais šventyklas iš granito ir kvarco pastatyti faraono Ramzio II laikų obeliskai ir statulos.

Geriausias būdas susipažinti su  vietinių gyventojų kasdienybe, grožėtis žaliosios oazės gamta, aplankyti galingą šalies istoriją menančius paminklus ir vietas, taip pat ir  pailsėti, papramogauti ir gerai praleisti laiką - kelionė laivu Nilo upe.

                                                              
8-699 01200
info@geraspoilsis.lt
sukūrė Artogama