Titulinis puslapis Svetainės struktūra Rašykite mums
Naujienų prenumerata
El. paštu

SMS
Festivaliai ir didžiosios šventės
INFO KELIAUJANTIEMS
Spausdinti -

MAITINIMAS VIEŠBUČIUOSE
Galimi maitinimo tipai: be maitinimo (SC – Self Catering); pusryčiai (BB – Bed & Breakfast), pusryčiai ir vakarienė, kai kur – pusryčiai ir pietūs (HB – Half Board), pusryčiai, pietūs ir vakarienė (FB – Full Board), „viskas įskaičiuota“ (AI – All Inclusive), „viskas įskaičiuota+“ (UAI – Ultra All Inclusive). Gėrimai pietų ir vakarienės metu į maitinimo kainą neįskaičiuoti (išskyrus, jei perkamas „viskas įskaičiuota“ tipo maitinimas).
Konkretus maitinimo tipas nurodytas viešbučio aprašyme. Maistas patiekiamas nustatytomis valandomis viešbučio restorane. Jei klientai, išvykstantys iš viešbučio anksti ryte arba grįžtantys į jį vėlai vakare, pageidauja maitinimą gauti kitu laiku, atskirais atvejais (viešbučio administracijos nustatyta tvarka) yra galimybė (kartais už papildomą mokestį) gauti ankstyvų pusryčių ar vėlyvos vakarienės maisto paketus.

 

Dažnas maitinimo tipas – „švediškas stalas“ (savitarna). Kartais gali tekti pasirinkti vieną pagrindinį patiekalą iš kelių pasiūlytų. „Lengvų pusryčių“ meniu sudaro kava ar arbata, sultys, džemas, sviestas ir bandelė. Jeigu maitinimas yra „viskas įskaičiuota“ tipo, tai maitinama yra ne mažiau kaip tris kartus per dieną, o pilstomi vietinės gamybos gaivieji ir alkoholiniai gėrimai jau įskaičiuoti į kainą. Jeigu maitinimas yra „viskas įskaičiuota+“ tipo, papildomai prie „viskas įskaičiuota“ maitinimo tipo į kainą įskaičiuoti kai kurie pilstomi importuoti alkoholiniai gėrimai, o pats viešbutis siūlo daugiau paslaugų nemokamai (šios paslaugos yra tiksliai įvardintos konkretaus viešbučio aprašyme).
Konkrečią maitinimo paslaugų teikimo tvarką, laiką, kada ir kur galima gauti atitinkamą maitinimą, patiekalų ir gėrimų pasirinkimo įvairovę nustato viešbučio administracija priklausomai nuo šalies specifikos, viešbučio kategorijos ir kt. Kai kurie gėrimai ar patiekalai gali būti viešbučio administracijos sprendimu siūlomi už papildomą mokestį, net jei viešbutyje yra „viskas įskaičiuota“ ar „viskas įskaičiuota +“ tipo maitinimas. Informaciją apie tokius gėrimus ar patiekalus bei jų kainas galima gauti viešbučio registratūroje.

 

Paprastai viešbučio kambariuose, kuriuose nėra virtuvėlės, draudžiama laikyti ir gaminti maistą. Tuose viešbučiuose, kur atvykimo dieną kambariuose galima rasti kavos ar arbatos arba leidžiama šiuos gėrimus ruošti (apie tai informuojama viešbučių aprašymuose), vėliau šių gėrimų atsargos dažniausiai nėra papildomos.

8-699 01200
info@geraspoilsis.lt
sukūrė Artogama