Titulinis puslapis Svetainės struktūra Rašykite mums
Naujienų prenumerata
El. paštu

SMS
Festivaliai ir didžiosios šventės
PAŽINTINĖS KELIONĖS
Spausdinti -
Šarm el Šeichas

11 dienų pažintinė - poilsinė kelionė


1 diena. VILNIUS - ŠARM EL ŠEICHAS. Skrydis Vilnius - Šarm El Šeichas. Vykstate į viešbutį. Laisvas laikas. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Šarm El Šeiche.

2 diena. ŠARM EL ŠEICHAS - TABA - AL AKABA - PETRA (apie 350 km). Pusryčiai. Labai anksti ryte išvykstate į Tabą. Iš Tabos laivu plaukiate į Jordaniją - al Akabos uostą. Sutvarkote sienos kirtimo formalumus. Esant galimybei, siūloma išvyka džipais į Wadi Rum slėnį (už papildomą mokestį). Vykstate į Petrą, kur yra viena įspūdingiausių ir paslaptingiausių pasaulio vietų - „dingęs” Petros miestas. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Petroje.

3 diena. PETRA - AMANAS (apie 270 km). Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po Petrą. Petra - prieš 2000 metų klestėjusi Nabatėjos sostinė, išskaptuota Mozės slėnio uolose, į kurią patenkama pro įžymųjį Sik tarpeklį. Petra daugelį amžių buvo užmiršta, kol XIX a. pradžioje ten neužklydo šveicarų tyrinėtojas Burkhardtas. Šiandienos keliautojus stebina smiltainio uolose išskaptuoti šeimyniniai turtingųjų nekropoliai, kapai-šventyklos vėliau tapę atklydusių beduinų namais, mirusiųjų pagerbimo pokylių salės, altoriai. Po pietų išvykstate į Amaną (Jordanija). Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Amane.

4 diena. AMANAS - DŽARAŠAS - DAMASKAS (apie 260 km). Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po Jordanijos sostinę Amaną. Amanas senovėje buvo vadinamas Filadelfija. Šiandieninis Amanas - kontrastų miestas, kuriame susipina senovė, istorija ir moderni civilizacija. Aplankius Amaną, vykstate į Džarašą - vieną geriausiai išlikusių senovės romėnų miestų pasaulyje. Džarašas dar vadinamas Rytų Pompėja. Miestas įsikūręs žaliame slėnyje, biblinėje Gilead žemėje. Džarašo kalvas puošia šventyklos, akį džiugina įspūdingi teatro statiniai, grįstos gatvės, kolonados ir pirtys. Aplankę Džarašą vykstate iki Jordanijos-Sirijos sienos. Sutvarkę sienos kirtimo formalumus patenkate į Siriją. Vykstate į Sirijos sostinę Damaską. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Damaske.

5 diena. DAMASKAS. Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po Damaską - vieną seniausių pasaulio miestų. Senasis Damaskas apsuptas sienų ir bokštų, į jį galima patekti per vienus iš 8 vartų (6 iš jų antikiniai, 2 islamo). Aplankote nacionalinį muziejų, pamatote Tekkiye mečetę, užsukate į rankdarbių centrą, Hamydia turgų, apžiūrite Umayyad mečetę, kurią puošia 3 minaretai ir Jupiterio kolonos (mečetė įsikūrusi pačioje miesto širdyje, ją supa keletas labai svarbių istorinių ir archeologinių paminklų - Saladino kapas-mauzoliejus, Azem mokykla ir rūmai). Aplankote Šv. Anonijaus (St. Hananias) ir Šv. Pauliaus (St. Paul) bažnyčios. Ekskursijos pabaigoje turėsite galimybę pasigrožėti nuostabia Damasko panorama nuo Kassioun kalno. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Damaske.

6 diena. DAMASKAS - PALMYRA (apie 250 km). Pusryčiai. Vykstate į Palmyrą (Sirija). Palmyros miestas - ambicingos moters simbolis. Palmyros valdovė karalienė Zenobia daugiau nei dešimtmetį sėkmingai priešinosi Romos imperijos didybei ir galiai ir įkūrė autonomišką imperiją. Šiandieninė Palmyra žymi dėl išlikusių šventyklų, dinastinių kapaviečių (požeminių hipogėjų, kapų-bokštų), pastatų sienų. Miestą supa žalia alyvmedžių, palmių ir granatmedžių oazė. Ekskursijos metu aplankote Bel šventyklą, kolonadų gatvę (pamatote arkas, šventyklas, pirtis, agorą, forumą, senato pastatą ir bažnyčias), kapaviečių slėnį, Diokletiano gyvenvietę, Baal Shamin šventyklą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Palmyroje.

7 diena. PALMYRA - MA’ALULA - BOSRA - AMANAS (apie 550 km). Pusryčiai. Vykstate į Ma’alula (Sirija) - uolėtą kaimelį, įsikūrusį Al-Qalamoon kalnuose. Iki šių dienų Ma’alula gyventojai kalba aramėjų kalba, kuria kalbėjo Jėzus Kristus. Aplankote Šv. Sergijaus (St. Sergius) ir Šv. Teklos (St. Tecla) vienuolynus. Vykstate į Bosrą (Sirija). Miestas įsikūręs derlingame slėnyje. Bosra buvo romėnų sostinė arabų regione. Aplankote didingą romėnų teatrą, talpinusį iki 15000 žiūrovų. Toliau vykstate link Sirijos-Jordanijos sienos. Kirtę sieną grįžtate į Jordaniją ir tęsiate kelionę į Amaną. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Amane.

8 diena. AMANAS - Al AKABA - TABA - ŠARM EL ŠEICHAS (apie 530 km). Pusryčiai. Esant galimybei, išvyka į biblines vietas Jordano upės pakrantėse (už papildomą mokestį). Vykstate į Al Akabos uostą. Laivu plaukiate į Tabos uostą. Vykstate į viešbutį Šarm El Šeiche. Laisvas laikas. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Šarm El Šeiche.

9 - 10 dienos. ŠARM EL ŠEICHAS. Pusryčiai. Poilsis Šarm El Šeiche. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

11 diena. ŠARM EL ŠEICHAS - VILNIUS. Pusryčiai. Vykstate į oro uostą. Skrydis į Vilnių.

 

Pažintinės kelionės metu autobusu nuvažiuojama apie 2210 km.

Pageidaujantiems - papildomas poilsis pasirinktame viešbutyje Šarm El Šeiche (už priemoką).Į kelionės kainą įskaičiuota:
skrydis Vilnius - Šarm El Šeichas - Vilnius;
keleivio mokesčiai;
pervežimas oro uostas - viešbutis - oro uostas;
laivo bilietas Taba - al Akaba - Taba;
Jordanijos ir Sirijos vizos ir formalumų sutvarkymas vietoje pasienyje;
kelionė autobusu su kondicionieriumi pagal programą;
ekskursijos lietuvių kalba (pagal programą);
6 nakvynės 3 viešbučiuose Sirijoje ir Jordanijoje;
4 nakvynės 3 arba 4 viešbutyje Šarm El Šeiche;
maitinimas: 10 pusryčių, 10 vakarienių (esant ankstyvam išvykimui/vėlyvam atvykimui gali būti pateikiamas pusryčių paketas/šalta vakarienė);
arbatpinigiai vairuotojui ir vietiniams gidams (Sirijoje ir Jordanijoje);
lietuviškai kalbančio NOVATURO atstovo paslaugos kelionės metu;
angliškai arba rusiškai kalbančio vietinio gido paslaugos programos metu.


Pastabos:
Asmenys, kurių pasuose yra galiojanti arba pasibaigusio galiojimo Izraelio viza ar spaudas, vadovaujantis Sirijos Arabų Respublikoje galiojančiais teisės aktais, neįleidžiami į Sirijos Arabų Respublikos teritoriją. Šie asmenys iki kelionės pradžios privalo pasikeisti pasą.
Ne vėliau nei 10 dienų iki kelionės pradžios kelionių organizatoriui būtina pateikti paso puslapių su asmens duomenimis kopiją.
Egipto viza ir formalumų sutvarkymas (atvykstant į šalį ir, jei reikalinga, po pažintinės kelionės) - 50 Lt - į kainą neįskaičiuota (siekiant pagreitinti pasienio formalumus Egipto oro uoste, vizos mokestis mokamas prieš išvykstant Jūsų kelionių agentūroje); po pažintinės kelionės už vizą papildomai mokama Egipto pasienyje.
„Novaturas“ neatsako už migracinių tarnybų sprendimus bei laivų tvarkaraščių pakeitimus.
Į kainą neįskaičiuotos papildomos išlaidos: Sirijos ir Jordanijos išvykimo mokesčiai (apie 30 JAV dolerių; mokama pasienyje), draudimas, arbatpinigiai, mokamos ekskursijos, pietūs, gėrimai vakarienių metu, kitos nepaminėtos išlaidos.
Kelionės metu siūlomos mokamos ekskursijos (pažymėta programoje). Turistas moka pats vietos valiuta apie 80 JAV dolerių už visas mokamas ekskursijas.
Vizų išdavimo tvarka ir kiti imigracijos reikalavimai turistinio sezono metu gali keistis - kelionių agentūroje ar reikiamos šalies diplomatinėje atstovybėje būtinai pasiteiraukite naujausios informacijos.
Kelionės programa, lankytinų objektų eiliškumas, pasienio mokesčių mokėjimo tvarka ir dydis, mokamų objektų ir papildomai mokamų ekskursijų kainos gali keistis.
Padidėjus paslaugų kainoms, pabrangus įėjimo bilietams į lankytinus objektus, pasikeitus lito ir užsienio valiutų santykiui, kelionės kaina gali kisti.
Kai kurių muziejų gidų paslaugos - už papildomą mokestį.


Minimalus keliautojų skaičius - 20.8-699 01200
info@geraspoilsis.lt
sukūrė Artogama