Titulinis puslapis Svetainės struktūra Rašykite mums
Naujienų prenumerata
El. paštu

SMS
Festivaliai ir didžiosios šventės
PAŽINTINĖS KELIONĖS
Spausdinti -

Dažnai sakoma, kad Šveicarija yra Europos širdis. Geografiniu požiūriu tai nėra tiesa. Tačiau pagrindinis kelias, jungiantis šiaurinę ir pietinę Europą veda per Alpes. Šveicarija šiaurėje ribojasi su Vokietija ir Austrija, rytuose – Lichtenšteinu, pietuose – Italija ir vakaruose – Prancūzija. Tai reiškia, kad trys svarbios Europos kultūros susitinka Šveicarijoje – to pasekmė vokiškai, prancūziškai ir itališkai kalbantys regionai. Šveicarijos plotas – 41,285kv.km. Šveicarijai būdingas aukštas gyventojų tankumo lygis – 176 gyv. viename km2. Gyventojų išsidėstymas pakankamai skiriasi atskiruose regionuose, pvz. Alpėse gyvena tik 10% visų gyventojų.
Nuo šiaurės link pietų Šveicarija tęsiasi 220 kilometrų. Traukiniu šis atstumas įveikiamas per 4 val., o automobiliu per 3val. Nuo rytinės sienos iki vakarinės yra 350km.

Šveicarijoje gyvena 7,3 milijono gyventojų – tik daugiau nei tūkstantoji dalis visos populiacijos.
VALSTYBINĖS KALBOS – vokiečių, prancūzų, italų ir retoromanų. „Sienos“ tarp kalbų oficialiai nustatytos, t.y. tam tikrame regione viena iš valstybinių kalbų yra ne tik šnekamoji, bet ir turi prioritetą mokyklose, spaudoje, administracijoje. Akcentuotina, kad vokiečių kalbą pirmąja laiko 65 procentai šalies gyventojų.
Tęsiant kelionę po Šveicariją valstybinių kalbų vartojimas gali pasikeisti 2,3 ar net 4 kartus.

Šveicarija – mažiausia federacinė valstybė. Tačiau jos 26 kantonai ir 4 valstybinės kalbos paverčia šią šalį pakankamai sudėtinga valstybe.
Tam, kad patekti į Šveicariją, turite pateikti galiojantį tapatybės nustatymo dokumentą tokį kaip pasas ar identifikacinė kortelė. Jums nereikia vizos.8-699 01200
info@geraspoilsis.lt
sukūrė Artogama