Titulinis puslapis Svetainės struktūra Rašykite mums
Naujienų prenumerata
El. paštu

SMS
Festivaliai ir didžiosios šventės
PAŽINTINĖS KELIONĖS
Spausdinti -

Vengriją rasime Centrinėje Europoje, Karpatų baseine. Dvi didžiausios šalie upės – Dunojus ir Tisa šalį kerta iš šiaurės į pietus. Dunojaus ir Tisos tarpupis taip pat turi lygumos charakterį, kai į vakarus nuo Dunojaus yra kalvotas Uždunojaus kraštas, kurio centre rasime patį šilčiausią ežerą – Balatoną.
Kalnuota vietovė šalį kerta skersai. Kalnai į vakarus nuo Dunojaus (400-700 m. Kalnų masyvai į rytus nuo Dunojaus (500-1000m. Klimatas kontinentinis. Šalčiausia sausio mėn. (4,1C), karščiausia liepos mėn. (24,7C), saulėtų valandų skaičius per metus – 1979.
Paprika, Tokaj vynas ir Doboša tortas – vengrams būdingas skonis. Vengrams būdingi patiekalai ruošiami su malta raudona paprika, svogūnais, pomidorais ir saldžia žalia paprika. Populiariausia mėsa ir daržovės tai kiauliena ir kopūstai. Įžymiausi patiekalai: žvejų sriuba (virtos žuvies asorti su pomidorais, guliašas (jautienos sriuba su bulvėmis, svogūnais, pipirais), “paprikaš” ( raudoname padaže troškintas viščiukas), patiekalai iš tešlos – “strudel” (sluoksniuotas pyragas su obuoliais, vyšniomis, kopūstais ir sūriu), “palascista” – blynų rūšis (ruošiami su sūriu, pievagrybiais, riešutais ir aguonomis). Minkštas vengrų sūris – avies sūris su paprika. Vegetarams: karštas sūris, kepti pievagrybiai, pievagrybių ir vaisių sriubos. Didelis raudonų ir baltų vynų pasirinkimas, vengrų Terlei putojantis vynas, brendi daromas iš abrikosų, vyšnių, slyvų, Unicum balzamas, Mecseki ir Hubertus likeriai.
Svarbus turistams Balatono ežero kurortinis regionas, daugiau kaip 150 mineralinių šaltinių, Cheviz karštų vandenų ežeras.
Skiriami kurortai: Budapeštas, Balatonfeldvar, Balatonfiuredč Cheviz, Debrecen, Chajdusoboslo, Šarvar.
Budapeštas garsus Vengrijos nacionaliniu istoriniu muziejumi, vengrų meno muziejumi, Budvos dvaro kompleksu, šv. Onos cerkve, Giulb-Baba mauzoliejumi, parlamento pastatu Peštoje. Sekešfechervare rasime antikinių eksponatų muziejų, XVIII a. soboras. Solnok: archeologijos muziejus. Miškolc: dvi turkų mečetės, Belvaroš cerkvės. Estergom: pats didžiausias šalies soboras. Debrecen: protestantų šventykla, kur buvo paskelbta vengrijos nepriklausomybė. 
Verta parsivešti Tokajo vyno, raudonųjų pipirų, krištolo dirbinių.8-699 01200
info@geraspoilsis.lt
sukūrė Artogama