Čekija

Čekija yra Europos žemyno centre. Ji ribojasi su Vokietija, Lenkija, Slovakija, Austrija. Šalis neturi priėjimo prie jūros. Čekija – neaukštų kalnų ir aukštumų kraštas, – senų tradicijų šalis, garsėjanti knygų leidyba, aukštosiomis mokyklomis, gausybe muziejų.
Klimatas: Klimatas vidutinių platumų, einant iš vakarų į rytus jis darosi vis labiau žemyninis. Vyrauja šiltos vasaros ir šaltos žiemos.

 

Kalnai: Čekija yra neaukštų kalnų ir aukštumų kraštas. Šalį supa hercininiai Čekijos masyvo kalnai. Pietvakariuose driekiasi Čekijos Miško ir Šumavos kalnai, šiaurės vakaruose – Krušnė, arba Rūdiniai kalnai, šiaurės rytuose – Krkonošas, arba Sudetai, kuriuose yra aukščiausia viršūnė - Snežka (1602 m). Šiuose kalnuose įsikūręs didžiausias Čekijos slidinėjimo kurortas - Špindleruv Mlynas.Praha (ček. Praha) – Čekijos sostinė ir didžiausias miestas, Vidurio Čekijos krašto (Středočeský kraj) administracinis centras, miestas taip pat turi atskiro administracinio vieneto statusą. 1,17 mln. gyventojų (2007). Svarbus susisiekimo, pramonės ir kultūros centras.


Verta aplankyti: atvažiavus į Prahą, pirmiausia reiktų nuvykti ant Karolio tilto, nuo kurio atsiveria nuostabi miesto panorama. Prahos širdis – senojo miesto centre įsikūręs turgus. Kiekvienas pastatas yra senovės paminklas: Hradčanų bažnyčia ir rotušė su astronominiu laikrodžiu, barokinė Šv.Mikalojaus bažnyčia, Jano Huso paminklas. Einant link Josefovo rajono, daug senovinių žydų paminklų. Tą epochą liudija 1270 m. seniausia vidurio Europos sinagoga Senoji naujoji (Staranova), Aukštoji (Vysoko sinagoga), žydų rotušė, Pinkaso (Pinkasova) sinagoga ir žydų kapinės su žymaus rabino J.Lowos ben Beatelos antkapiu. Praha – teatrų miestas, čia įsikūrę Nacionalinis, J.K.Tylo, B.Smetanos teatrai, lėlių teatras, Laterna magica… mažasis miestas, tai parkų, paminklų ir ambasadų rajonas. Nuo čia tik du žingsniai iki Hradčanų. Ant piliakalnio dar X a. įsikūrusi valdovų rezidencija, kiekvieną žavi Karališkąja pilimi, vasarnamiais, renesansiniais Švarcenbergų rūmais, barokiniais Arkivyskupo ir Šternbergų rūmais. Šv.Vito katedra ir Šv.Jurgio bazilika Hradčanų rajone yra seniausios Prahos bažnyčios. Auksinė gatvelė, kurioje tankiai sustatytuose namuose gyveno auksakaliai, yra mėgstama turistų pramoga.sukūrė Artogama