Titulinis puslapis Svetainės struktūra Rašykite mums
Naujienų prenumerata
El. paštu

SMS
Festivaliai ir didžiosios šventės
PAŽINTINĖS KELIONĖS
Spausdinti -

Kelionės kaina - nuo 1599 Lt (visos nakvyės viešbučiuose!)

Priemoka už vienvietį kambarį - 550 Lt


GRACAS - PLITVICOS NACIONALINIS PARKAS - ZADARAS - ŠIBENIKAS - DUBROVNIKAS - SPLITAS - ZAGREBAS - BALATONO EŽERAS - BUDAPEŠTAS

1 DIENA. Labai anksti ryte išvykstate iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją. Vėlai vakare atvykstate į viešbutį Čekijoje. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA. Pusryčiai. Ryte išvykstate Kroatijos link. Pakeliui aplankote Gracą - Štirijos provincijos sostinę, įsikūrusią abipus Mur upės. Trumpa ekskursija po miestą apžiūrint senamiestį: visada šurmuliuojanti miesto aikštė su siaurais viduramžių namais, Varpinė, Bokšto aikštė, gotikinė katedra. Vykstate Zagrebo link. Vakare atvykstate į viešbutį prie Zagrebo. Nakvynė viešbutyje.

3 DIENA. Pusryčiai. Išvykstate į vieną gražiausių Europos nacionalinių parkų, kuriame yra garsieji *Plitvicos ežerai. Miškingame slėnyje, tarp dviejų kalvų grandinių - gausybė vandens krioklių, jungiančių įvairiame aukštyje išsidėsčiusius ežerus. Vaikštote po nacionalinį parką, važiuojate traukinuku ir plaukiate laiveliu didžiausiu Kozjak (Ožiuko) ežeru. Toliau vykstate į Zadarą. Nakvynė viešbutyje prie Zadaro.

4 DIENA. Pusryčiai. Ekskursija po vieną seniausių Adrijos pakrantės miestų, kuris įsikūręs Zadaro pusiasalyje. Bažnyčių gausybė, apeiginių reikmenų kolekcijos iš sidabro ir aukso, išlikę romėnų forumo griuvėsiai byloja apie turtingą ir audringą miesto istoriją. Čia buvo atidaryta pirmoji valstybinė mokykla ir įsteigtas pirmasis universitetas Kroatijoje. Pusiasalis iki šiol išlaikė senąjį kvadratinį miesto gatvių išsidėstymą. Pagrindinė miesto įžymybė - IX šimtmečio romaninio stiliaus Šv. Donato bažnyčia. Pakrantės keliu vykstate į Šibeniką, garsėjantį nuostabiu senamiesčiu su įžymiąja katedra ir *Mihovilo pilimi. Vykstate į vieną iš Makarska pakrantės kurortų. Nakvynė viešbutyje.

5 DIENA. Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba siūlome išvyką į Dubrovniką. Ekskursija po miestą, garsėjantį savo istorijos ir kultūros paminklais. 700 metų buvusi nepriklausoma pirklių respublika užmezgė prekybinius ryšius netgi su Afrikos valstybėmis ir jau viduramžiais palaikė diplomatinius ryšius su Anglijos karališkuoju dvaru. XI a. - XVI a. dviejų kilometrų ilgio siena su bokštais juosia puikiai išsilaikiusį senamiestį. Aplankote *pranciškonų vienuolyną su viena iš trijų seniausių Europoje (XIV a.) vaistinių; pagrindinę pėsčiųjų gatvę, kurioje gausu kavinių, barų ir parduotuvėlių; Rektorių rūmų *muziejų. Laisvas laikas. Grįžtate į viešbutį Makarska pakrantėje.

6 DIENA. Pusryčiai. Vykstate į Splitą. Ekskursija po nuostabų Dalmatijos miestą, garsėjantį unikaliu III-ojo šimtmečio romėnų architektūros paminklu - Diokletiano rūmais, kuriuos poilsiui pasistatė romėnų imperatorius. Išlikusios rūmų sienos, vartai ir bokštai; Kolonada; buvęs imperatorių mauzoliejus - dabartinė miesto katedra; Jupiterio šventykla - dabartinė baptisterija; Narodni aikštė su senąja XV a. rotuše. Dauguma istorinių paminklų pastatyti Diokletiano rūmų teritorijoje. Išvykstate į Zagrebą. Vėlai vakare atvykstate į viešbutį prie Zagrebo. Nakvynė viešbutyje.

7 DIENA. Pusryčiai. Ekskursija po Kroatijos metropolį Zagrebą, padalintą į dvi dalis - aukštutinį ir žemutinį miestus. Katedra, centrinė Jelacica aikštė, Šv. Mergelės Marijos paveikslas, eksponuojamas Akmens vartuose, ir Šv. Morkaus bažnyčia. Vykstate Budapešto link. Pakeliui sustojate išsimaudyti prie Balatono ežero. Vakare atvykstate į Budapeštą. Nakvynė viešbutyje.

8 DIENA. Pusryčiai. Ekskursija po dešinįjį Dunojaus krantą - Budą, aplankant Šv. Trejybės aikštę, *gotikinę Dievo Motinos bažnyčią, kurioje vykdavo karūnavimo ir karalių vedybų ceremonijos; neoromaninę tvirtovę - Žvejų bastioną bei XIV a. pastatytus Karalių rūmus. Kairiajame Dunojaus krante - Pešte - aplankote neorenesansinę Šv. Stepono katedrą; apžiūrite didžiausią ir gražiausiai dekoruotą pastatą visoje šalyje - neogotikinius Parlamento rūmus. Po pietų išvykstate Slovakijos link. Nakvynė viešbutyje Slovakijoje.

9 DIENA. Pusryčiai. Išvykstate į Lietuvą. Kelionė per Slovakiją, Lenkiją. Labai vėlai vakare sugrįžtate į Lietuvą.

Kelionės metu nuvažiuojama ~4300 km.

 

Kelionių datos

2011 05 16 - 05 24 (A)

2011 06 10 - 06 18 (A)

2011 07 13 - 07 21 (B)

2011 08 25 - 09 02 (B)

2011 09 13 - 09 21 (A)

Kaina A 1599 Lt Kaina B 1699 Lt

Į kelionės kainą įskaičiuota:

-Kelionė autobusu,
-8 nakvynės su pusryčiais viešbučiuose,
-kelionės vadovo paslaugos,
-ekskursinė programa,
-kelionės dokumentų sutvarkymas.

Pastabos:

-Išvykimas ir grįžimas galimi iš Vilniaus, Kauno arba Alytaus.
-(*) - mokami objektai. Turistas moka pats vietine valiuta (apie 35 EUR - už visus (*) pažymėtus objektus).
-Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti.
-Kai kurių muziejų gidų paslaugos - už papildomą mokestį.8-699 01200
info@geraspoilsis.lt
sukūrė Artogama