Titulinis puslapis Svetainės struktūra Rašykite mums
Naujienų prenumerata
El. paštu

SMS
Festivaliai ir didžiosios šventės
PAŽINTINĖS KELIONĖS
Spausdinti -
EGIPTAS

12 dienų pažintinė-poilsinė kelionė

 


1 diena. VILNIUS - ŠARM EL ŠEICHAS. Skrydis Vilnius - Šarm El Šeichas. Vykstate į viešbutį. Laisvas laikas. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Šarm El Šeiche.

2 diena. ŠARM EL ŠEICHAS - TABA - TIMNA - YOTVATA KIBBUTZ - EILATAS (apie 330 km). Pusryčiai. Autobusu išvykstate Tabos (Egipto ir Izraelio pasienis) link, tvarkomi įvažiavimo į šalį formalumai. Vykstate į nacionalinį Timnos slėnio parką, garsėjantį natūraliais smiltainio dariniais, tokiais kaip „Karaliaus Saliamono stulpai “, „Arkos“, „Miegantis liūtas“. Parke gausu apleistų rūdos šachtų bei vario lydimo krosnių likučių, įvairių raižinių bei įrašų uolose. Kelionę tęsiate į Yotvata Kibbutz. Yotvata pavadinimas aptinkamas Biblijoje - taip buvo vadinamos pakelės stotelės, kur Izraelio vaikai sustodavo keliaudami iš Egipto į Kanaano žemę. „Kibbutz“ - kolektyvinė bendruomenė Izraelyje, kuri tradiciškai verčiasi žemdirbyste. Ją 1957 m. įkūrė jaunų žmonių grupelė; vėliau tai peraugo į jungtinį „Kibbutz“ judėjimą. Vykstate į Eilato kurortą, įsikūrusį prie Raudonosios jūros. Esant galimybei, siūlome aplankyti *Eilato povandeninę observatoriją, kurioje galite iš arti pamatyti povandeninį Raudonosios jūros pasaulį. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Eilate.

3 diena EILATAS - MASADA - NEGYVOJI JŪRA - JERUZALĖ (apie 340 km). Pusryčiai. Keliaujate į šiaurę Judėjo dykumos link, aplankote * Masadą, kuri 2001 m. buvo įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Masada - tai didingi senovės pastatų griuvėsiai ir tvirtovė, įsikūrę vaizdingoje vietovėje ant izoliuotos uolos prie Negyvosios jūros. Čia įvyko žydų ir romėnų karas (Didysis žydų sukilimas), kuomet žydų sikarijų bėgliai įvykdė masinę savižudybę. Pakylate * keltuvu aplankyti Herodo Didžiojo rūmų, romėnų pirčių ir sinagogos. Pasigrožite nuostabiu romėnų stovyklų ir Negyvosios jūros vaizdu. Keliaujate į vieną * paplūdimių prie Negyvosios jūros maudynėms (jeigu leidžia oro sąlygos). Vykstate į Jeruzalę. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Jeruzalėje.

4 diena. JERUZALĖ (apie 50 km). Pusryčiai. Esant galimybei, vykstate į Betliejų - Jėzaus Kristaus gimimo vietą. Grįžus apžvalginė ekskursija po Jeruzalę. Apžvelgiate Jeruzalę nuo Alyvų kalno viršūnės, kur Kristus žengė į dangų. Aplankote Getsemanės sodą, kur Kristus su apaštalais meldėsi po Paskutinės vakarienės, pamatote Dievo tarno ir Visų Tautų bažnyčias, Šv. Marijos kapą, Jeruzalės sienas, Šv. Stepono vartus, Raudų sieną. Keliaujate į Golgotos kalną vedančia Via Dolorosa gatve - tai tradicinis piligrimų maršrutas Jeruzalėje, įamžinantis Jėzaus Kristaus kelionę Kryžiaus keliu. Aplankote atnaujintą Žydų kvartalą, kuris praeityje buvo žydų gyvenimo centras Jeruzalėje. Ekskursijos metu taip pat pabuvojate spalvingose ir egzotiškose prekyvietėse, aplankote Karaliaus Dovydo kapą ir Prisikėlimo baziliką, kuri yra pastatyta toje vietoje, kur buvo palaidotas ir prisikėlė nukryžiuotas Jėzus Kristus. Pabuvojate Paskutinės vakarienės menėje Siono kalne. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Jeruzalėje.

5 diena. JERUZALĖ - NAZARETAS - TIBERIJAS (apie 120 km). Pusryčiai. Vykstate į Nazareto miestą, kuris įsikūręs kalvoto slėnio širdyje, kur Jėzus praleido savo vaikystę ir gyveno su Juozapu bei Marija. Šiandien turistų lankomiausia vieta - Marijos Apreiškimo bažnyčia. Aplankote Šv. Šeimos namą, Šv. Grotą, kurioje archangelas Gabrielius apsireiškė Marijai. Vykstate į Kaną, kur įvyko pirmasis Jėzaus stebuklas - vandens pavertimas vynu. Keliaujate į Tiberijaus miestą, kuris buvo pastatytas Herodo Antipo Cezario Tiberijaus garbei. Žlugus Jeruzalei, jis tapo žydų filosofiniu centru ir yra laikomas ketvirtu šventuoju miestu judaizme. Tiberijas yra svarbiausias ir seniausias Galilėjos ežero miestas, šiuolaikinis kurortas. Vakarienė. Nakvynė netoli Tiberijaus.

6 diena. TIBERIJAS - KAFARNAUMAS - GOLANO AUKŠTUMOS - TIBERIJAS (apie 180 km). Pusryčiai. Aplankote Kafarnaumo miestą, įsikūrusį Galilėjos ežero pakrantėje. Jėzus čia išgyveno svarbų periodą, kurio metu gydė, skaitė pamokslus sinagogoje, čia įvyko ne vienas Jėzaus stebuklas. Kafarnaume yra geriausiai Izraelyje išlikusi marmurinė IV-V a. sinagoga. Per aukščiausią Galilėjos regiono miestą Safedą, kuris žinomas kaip mistinio Kabalos tikėjimo centras, vykstate Golano aukštumų link. Aplankote garsiąją Golano aukštumų vyninę ir paragaujate šio krašto vyno. Golano aukštumose pamatote nuo karo dėl Golano aukštumų išlikusius sirų įtvirtinimus, aplankote druzų kaimą. Druzai - religinė bendruomenė, kurių tikėjimo ištakos siejamos su islamu, tačiau mokymas turi ir gnostikų, neoplatonistų ir kitų filosofinių krypčių elementų. Grįžtate į viešbutį. Vakarienė. Nakvynė netoli Tiberijaus.

7 diena. TIBERIJAS - HAIFA - CEZARĖJA - TEL AVIVAS (apie 160 km). Pusryčiai. Vykstate į Haifą. Tai trečiasis pagal dydį Izraelio miestas, garsėjantis istoriniu Karmelio kalnu, paplūdimiais, uostu ir sodais. Pasigrožite puikia panorama, atsiveriančia nuo Karmelio kalno, pasivaikštote po nuostabaus grožio Bahai sodus. Kelionę tęsiate Viduržemio jūros pakrante Cezarėjos link. *Cezarėja - didis kryžiuočių uostamiestis, romėnų laikų Izraelio sostinė. Čia Petras pakrikštijo romėnų centurioną Kornelijų, kuris tapo pirmuoju kitatikiu, atverstu į krikščionybę. Aplankote romėnų laikų akveduką, amfiteatrą, kryžiuočių miesto griuvėsius. Vykstate Tel Avivo link. Trumpa apžvalginė ekskursija po miestą. Tel Avivas - niekad nemiegantis kosmopolitiškas miestas, šalies verslo centras. Aplankote senąją miesto dalį - Džafą, kur vaizdingose gatvelėse netoli senojo uosto įsikūrę meno galerijos, rankdarbių parduotuvėlės, užkandinės. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Tel Avive.

8 diena. TEL AVIVAS - TABA - ŠARM EL ŠEICHAS (apie 610 km). Pusryčiai. Vykstate Tabos pasienio link, iš ten važiuojate į Šarm El Šeichą. Laisvas laikas. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Šarm El Šeiche.

9 - 11 diena. ŠARM EL ŠEICHAS. Pusryčiai. Poilsis. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

12 diena. ŠARM EL ŠEICHAS - VILNIUS. Pusryčiai. Vykstate į oro uostą. Skrydis į Vilnių.

Kelionės metu autobusu nuvažiuojama apie 1800 km.

Pageidaujantiems - papildomas poilsis pasirinktame viešbutyje Šarm El Šeiche (už priemoką).

Į kelionės kainą įskaičiuota:
• skrydis Vilnius - Šarm El Šeichas - Vilnius;
• keleivio mokesčiai;
• pervežimas oro uostas - viešbutis - oro uostas;
• kelionė autobusu su oro kondicionieriumi pagal nurodytą programą;
• ekskursijos lietuvių kalba (pagal programą);
• 6 nakvynės 3 viešbučiuose Izraelyje;
• 5 nakvynės 3 arba 4 viešbutyje Šarm El Šeiche;
• maitinimas: 11 pusryčių, 11 vakarienių (esant ankstyvam išvykimui/vėlyvam atvykimui gali būti pateikiamas pusryčių paketas/šalta vakarienė);
• arbatpinigiai vairuotojui ir vietiniams gidams (Izraelyje);
• lietuviškai kalbančio NOVATURO atstovo paslaugos kelionės metu;
• angliškai arba rusiškai kalbančio vietinio gido paslaugos programos metu.

Pastabos:
• Asmenys, kurių pasuose yra galiojančios arba pasibaigusios Sirijos Arabų Respublikos, Jungtinių Arabų Emyratų, Libano, Libijos, Irano, Sudano, Jemeno vizos ar spaudai, vadovaujantis Izraelio Respublikoje galiojančiais teisės aktais, gali būti neįleisti į Izraelio Respublikos teritoriją. Šiems asmenims iki kelionės pradžios rekomenduojame pasikeisti pasą.
• Egipto viza ir formalumų sutvarkymas (atvykstant į šalį ir, jei reikalinga, po pažintinės kelionės) - 50 Lt - į kainą neįskaičiuota (siekiant pagreitinti pasienio formalumus Egipto oro uoste, vizos mokestis mokamas prieš išvykstant Jūsų kelionių agentūroje); po pažintinės kelionės už vizą papildomai mokama Egipto pasienyje.
• Į kainą neįskaičiuotos papildomos išlaidos: Izraelio išvykimo mokesčiai (apie 25 JAV dolerius; mokama pasienyje vietos valiuta), draudimas, arbatpinigiai, mokamos ekskursijos ir objektai, pietūs, gėrimai vakarienių metu, kitos nepaminėtos išlaidos.
• * - siūlomos mokamos ekskursijos ir mokami objektai; turistas moka pats vietos valiuta apie 60 JAV dolerių už visus „*“ pažymėtus objektus;
• Imigracijos reikalavimai turistinio sezono metu gali keistis - kelionių agentūroje ar reikiamos šalies diplomatinėje atstovybėje būtinai pasiteiraukite naujausios informacijos.
• „Novaturas“ neatsako už migracinių tarnybų sprendimus.
• Kelionės programa, lankytinų objektų eiliškumas, pasienio mokesčių mokėjimo tvarka ir dydis, mokamų objektų ir papildomai mokamų ekskursijų kainos gali keistis.
• Padidėjus paslaugų kainoms, pabrangus įėjimo bilietams į lankytinus objektus, pasikeitus lito ir užsienio valiutų santykiui, kelionės kaina gali kisti.
• Kai kurių muziejų gidų paslaugos - už papildomą mokestį.
• Minimalus keliautojų skaičius - 20.8-699 01200
info@geraspoilsis.lt
sukūrė Artogama