Titulinis puslapis Svetainės struktūra Rašykite mums
Naujienų prenumerata
El. paštu

SMS
Festivaliai ir didžiosios šventės
PAŽINTINĖS KELIONĖS
Spausdinti -

Pirėnų kalnų atskirtą nuo Europos, Ispaniją pietuose nuo Šiaurės Afrikos pakrančių teskiria siauras (14 km pločio) Gibraltaro sąsiaurio ruožas. Šalies krantus skalauja Atlanto vandenynas ir Viduržemio jūra - pakrantė driekiasi 3 200 km. Ispanijai priklauso ir du archipelagai – Kanarų salynas Atlanto vandenyne bei Balearų salos – Maljorka, Ibica, Menorka bei Fermentera, esančios Viduržemio jūroje.
Kiparisų alėjos, apelsinmedžiai, žydintys gėlynai, amžinuoju sniegu padengtos kalnų viršūnės, auksiniai smėlio paplūdimiai – tai būdingas Ispanijos kraštovaizdis. Šalies sostinė – Madridas – aukščiausiai virš jūros lygio iškilusi Europos sostinė, o kalnų didybe Ispanija nusileidžia tik Šveicarijai ir Austrijai.
Didžiumą žemyninės Ispanijos teritorijos sudaro Centrinis Mesetos plokščiakalnis; jį kerta ir juosia kalnų virtinės, kurių žymiausia - šiaurėje stūksantys didingi, sniegu padengti Pirėnų kalnai, atskiriantys Pirėnų pusiasalį nuo Prancūzijos ir likusios Europos. Kadangi tarp ispanų protėvių buvo finikiečių, graikų, kartaginiečių, romėnų, keltų, maurų ir žydų, ispanai tapo viena iš labiausiai įvairialypių Europos tautų. Daugelis šalies sričių turi savitus papročius, tradicijas ir kalbą. Kelios sritys išsaugojo stiprų nepriklausomybės troškimą. Oficialiai Ispanijoje yra 17 autonominių sričių, tai: Andalūzija, Aragonas, Astūrija, Balearų salos, Baskija, Ekstremadūra, Galisija, Kanarų salos, Katalonija, Leonas, Madrido apskritis, Mursija, Naujoji Kastilija, Navara, Riocha, Senoji Kastilija, Valensija.

Kraštas didžiuojasi ne tik gamtos grožiu, bet ir puikiu klimatu. Ispanija, kaip nedaugelis Viduržemio jūros regiono šalių, gali pasigirti turinti daugiausia saulėtų dienų metuose.
Ispanija siūlo ne tik smagų poilsį, bet ir pažintį su gausiu jos istoriniu bei kultūriniu palikimu. Įkalnėse išlikę romėniški amfiteatrai, arenos, besidriekiantys akvedukai byloja apie šalies istorijoje įsipynusį Romos imperijos laikotarpį. Mezquita mečetė Kordoboje, rytietiškos architektūros milžiniški Alhambra rūmai Granados apylinkėse primena, kad ispanų žemių gviešėsi ir arabai.

Kraštą garsina ir čia gimę bei kūrę garsūs pasaulio menininkai – Diegas Velaskesas (XVII a.), Franciskas Goja (XVIII a.) bei XIX – XX a. atstovai Pablas Pikasas ir Salvadoras Dali. Ispanija – tai flamenko šokis, bulių kautynės, nuostabi virtuvė, iškilmingos Velykų procesijos ir, žinoma, vynas. Be vyno taurės prie stalo nesėda nė vienas ispanas. Vynas čia pigesnis už pieną ar alų. Jis ir suteikia ispanams tos neišsenkančios energijos, kurios užtenka ir pramogoms, ir darbui, ja užsikrečia ir į šią kontrastų šalį atvykę poilsiautojai. Ir visa tai – tik nedidelė nuostabios šalies įvairovės dalis…8-699 01200
info@geraspoilsis.lt
sukūrė Artogama