Titulinis puslapis Svetainės struktūra Rašykite mums
Naujienų prenumerata
El. paštu

SMS
Festivaliai ir didžiosios šventės
PAŽINTINĖS KELIONĖS
Spausdinti -

Prancūzijos respublikos plotas - 547,026 kvadratinių kilometrų, sostinė – Paryžius. Gyvena 61.1 milijonas gyventojų, iš kurių 4.5 milijonai – užsieniečių. Kalba prancūzų kalba. 82% gyventojų - romos katalikai.
Valdymo forma šalyje - dviejų rūmų Parlamentinė prezidentinė demokratija.
Ar žinote, kad?
Strasbūre vyksta plenarinės Europos Parlamento sesijos?
Prancūzijoje važinėja greičiausias pasaulyje traukinys TGV fTrain a Grande Vitesse); 1990 m. jis pasiekė 515,3 km/h greitį?
JAV simbolio - Niujorke stovinčios Laisvės statulos autorius yra prancūzų skulptorius Fredericas-Auguste’as Bartholdi; skulptūrai pozavo autoriaus motina (veidas) ir mergina (figūra)?
1463 m. Paryžiuje pirmą kartą istorijoje imta numeruoti namus?
1782 m. broliai Josephas ir Jacques’as Montgolfier paleido pirmąjį žmonijos istorijoje oro balioną, per 8 min. nuskridusi 3 km; jame buvo avis, antis ir gaidys?

Daugelis europiečių kalbėdami apie prancūzus šypsosi. Nes jų įvaizdis nėra labai teigiamas, mat kalbama, kad prancūzas mėgėjas laisvai gyventi, mėgsta paplepėti, paslampinėti ir vengia sunkiai dirbti. Matyt, tokiam įvaizdžiui susidaryti padeda prancūzo temperamentas ar daugelyje knygų aprašyti Napoleono, Žorž Sand ir kitų veikėjų bei menininkų meilės romanai.
Prancūzų kredo - menas gyventi, gauti iš gyvenimo kuo daugiau malonumų. Kiekviena diena yra šventė. ’Neapkenčiu nuobodulio’, - sako prancūzai. Jie nemėgsta sunkaus, juodo, monotoniško darbo. Tačiau darbas yra menas, vėlgi porina prancūzai. Šiaip jau jie labai bijo tik viena-tapti juokingais, vadinasi, apsijuokti nemokant kalbėtis ir gyventi. Tas pats vertinant sugebėjimą pietauti. Juokaujama, kad pietauti prancūzas eina kaip režisierius prie klasikinio kūrinio. Tai daro suteikdamas malonumą sau ir savo svečiui. Tada mažai kalbama. Tiesiog į klausimą atsakoma ’Taip’ arba ’Ne’. Prancūzai dievina žodžių žaismą. Nesvarbu, ką pasakyti, svarbu, kaip pasakyti ’skaniai’. Todėl savo simpatijas per rinkimus atiduoda dažniausiai tam politikui, kuris sugeba sąmojingai pasakyti tiesą. Labai svarbus rodiklis - mokėjimas savarankiškai mąstyti.

 


 8-699 01200
info@geraspoilsis.lt
sukūrė Artogama