Titulinis puslapis Svetainės struktūra Rašykite mums
Naujienų prenumerata
El. paštu

SMS
Festivaliai ir didžiosios šventės
POILSINĖS KELIONĖS
Spausdinti -

Rovinis – vienas vaizdingiausių Viduržemio jūros pakrantės miestų. Pirmą kartą paminėtas VII amžiuje.
Rovinį galima drąsiai vadinti pačiu romantiškiausiu Kroatijos kurortu. Kadaise mokslinės-fantastinės literatūros tėvas Jules’is Vernes’as, ieškodamas unikalių vietų savo romanų veikėjams, išsirinko būtent šį miestą. Rašytoją sužavėjo siauros gatvelės, į stačius kalno šlaitus nuo jūros kylantis miestas. Miesto simbolis ir jo aukščiausias taškas, iškylantis virš visų pastatų - centre stovinti šv. Eufemijos cerkvė, pastatyta XVIII a.
Nuo jūros miestas tarsi atsitvėręs namų siena. Visa ši tankiai apgyvendinta miesto kalva primena pasakišką karalystę, kuri sužavi iš pirmo žvilgsnio. Rovinis savyje turi Romos amžinybės, Venecijos originalumo ir Viduržemio jūros žavesio bruožų.
Kadaise Rovinio miestas buvo saloje, o nuo žemyno jį skyrė siauras kanalas. Kai XVII a. viduryje miestas išsiplėtė ir išaugo iš salos, kanalas, skyręs šias dvi miesto dalis, ėmė trukdyti. Tad 1763 m. jis buvo užpiltas žemėmis.
Šiuolaikiniam Rovinio kurortui ypatingo žavesio suteikia netoliese jūroje esančios 22 salos.
Dėl švelnaus klimato, aukštos kokybės viešbučių, įvairių kultūrinių renginių Rovinis yra mėgstamas viso pasaulio turistų.8-699 01200
info@geraspoilsis.lt
sukūrė Artogama