Titulinis puslapis Svetainės struktūra Rašykite mums
Naujienų prenumerata
El. paštu

SMS
Festivaliai ir didžiosios šventės
PAŽINTINĖS KELIONĖS
Spausdinti -

Turkija - valstybė pietvakariuose Mažosios Azijos, užimanti 780 576 km². Apie tris procentus visos šalies teritorijos yra Europoje, nuo kurios ją skiria du siauri sąsiauriai, kita dalis - Azijoje. Rytuose šalies sienos ribojasi su Gruzija, Armėnija, Azerbaidžanu, pietuose – su Iraku ir Sirija, vakaruose – su Graikija ir Bulgarija. Iki 1922 m. Turkija buvo vadinama Osmanų imperija. Šiandien ji yra respublika, kurioje susipynusios islamo ir Vakarų tradicijos. Gyventojų daugumą sudaro turkai musulmonai.
Valstybės sostinė – Ankara, su 4 milijonais gyventojų. Stambulas - didžiausias šalies mietas, kuriame gyvena apie 13 milijonų gyventojų.

Puikiu klimatu, šilta jūra, nuostabiu gamtovaizdžiu ir turtinga istorija Turkija kasmet privilioja pulkus turistų ir poilsiautojų. Taip pat Turkijos kurortai imponuoja patraukliomis viešbučių kainomis ir aukšta aptarnavimo kokybe.
Vykstantiems į Turkiją būtina šalies viza. Ji išduodama vietos oro uoste. Vizos mokestis - 10 EUR arba 15 JAV dolerių. Vienkartinės turistinės vizos galiojimo laikas - 1 mėnuo.

Šalies piniginis vienetas - turkiška lira (TL). Nuo 2005 metų cirkuliuoja Naujoji Turkijos lira (YTL). 1 euras lygus 1 750 000 Turkijos lirų arba 1.75 Naujosios Turkijos liros. Pinigus keičia visi bankai, viešbučiai, oro uostų keityklos. Turistų lankomose vietose galima atsiskaityti eurais arba JAV doleriais.

Planuojantys poilsį, turi puikią galimybę pasirinkti jiems priimtiniausią kurortą prie Viduržemio ar Egėjo jūrų – Marmarį, Fetiją, Antaliją, Alaniją, Bodrumą, Beleką, Kemerą, Sidę.
Mėgstantiems aktyvesnį poilsį, siūlomos kelios pažintinių kelionių po šalį programos.8-699 01200
info@geraspoilsis.lt
sukūrė Artogama