Titulinis puslapis Svetainės struktūra Rašykite mums
Naujienų prenumerata
El. paštu

SMS
Festivaliai ir didžiosios šventės
POILSINĖS KELIONĖS
Spausdinti -

Sąsiauris, skiriantis šią salą nuo Italijos, yra 3,5 km pločio.   
Sicilija – didžiausia Viduržemio jūros sala, senovės graikų vadinta „Saulės sala“. Čia būna daugiausia saulėtų dienų, gausu įvairios augmenijos. Šioje saloje išliko graikų šventyklų ir teatrų daugiau nei Graikijoje. Sicilijoje stūkso pats didžiausias veikiantis ugnikalnis Europoje – žavioji Etna. Žiemą iškrenta daug sniego, todėl čia veikia slidinėjimo bazė. Sicilija yra vienas ekonomiškai skurdžiausių Italijos regionų. Tačiau salos gyventojai (5 mln.) yra nuoširdūs, atviri ir linksmi. 

Susipažinsite su rytinėje dalyje esančiais miestais prie Jonijos jūros. Prie tos pačios jūros, ant Tauro kalno, įsikūręs Taorminos miestas. Įdomi architektūra – graikų, romėnų, arabų, normanų statiniai, jaukūs viešbutėliai, gausybė kavinukių. Aplankykite III a. pr. Kr. pastatytą teatrą, nuo kurio tribūnų atsiveria Etnos ugnikalnio didybė; pasivaikščiokite po buvusius privačius, dabar miestui priklausančius, viešuosius sodus. Paskanaukite tik čia iškeptų saldėsių iš migdolų, jūros gėrybių. Atsigaivinkite ir išsimaudykite Alkantaros upėje, kuri prateka pro sukietėjusios lavos uolas.

Viešnagės saloje metu nuvykite į Sicilijos pietinį pakraštį. Pakeliui į Sirakūzus pasigrožėkite Etna, jei jos nedengs dūmai ir debesys. Pravažiuokite vagių ir Šv.Agotos miestą - Kataniją; išvysite laukus, apsodintus apelsinų, mandarinų ir citrinų medžiais; pakeles, apaugusias agavomis ir kaktusais.
Sirakūzai nuo seno vadinami „tūkstančių kvapų ir spalvų miestu”. Dalis miesto įsikūrusi šalia prisišliejusioje Ortidžės saloje. Ši miesto dalis sužavės arabiškomis siauromis gatvelėmis, ispaniško baroko bažnyčiomis.
Apsilankykite ir archeologinėje dalyje. Čia susipažinsite su graikišku teatru, statytu V a. pr. Kr., kuriame eiles deklamavo pats Euripidas. Šalia yra romėnų teatras, kur kraujas liejosi per gladiatorių kovas, kur per varžybas atletai demonstravo jėgą ir ištvermę. O netoliese esančiose akmens skaldyklose sunkiai dirbo ir dejavo vergai, karo belaisviai. Jie buvo įkalinti uoloje, vadinamoje „Dionisijaus ausimi”. Kodėl ji taip vadinama, suprasite nuvykę ten patys!8-699 01200
info@geraspoilsis.lt
sukūrė Artogama