Titulinis puslapis Svetainės struktūra Rašykite mums
Naujienų prenumerata
El. paštu

SMS
Festivaliai ir didžiosios šventės
POILSINĖS KELIONĖS
Spausdinti -

Lisabona


Visos dienos ekskursijos į šalies sostinę Lisaboną, vadinamą „Miestu ant septynių kalvų“, metu aplankysite vieną seniausių miesto kvartalų Alfama, pasivaikščiosite siauromis viduramžių gatvelėmis. Jūsų dėmesį tikrai patrauks kokliais dekoruoti senųjų namų fasadai. Nuvyksite prie Šv. Jeronimo vienuolyno, kurio architektūroje susipynę Gotikos ir Renesanso stiliai. Tai vienas iš nedaugelio pastatų, išlikusių po didžiojo 1755 m. žemės drebėjimo, jis įtrauktas į UNESCO Pasaulinio kultūros paveldo sąrašą. Vėliau pakilsite į Belem gynybinį bokštą, iš kur atsiveria Lisabonos panorama. Šis statinys taip pat saugomas UNESCO. Po ekskursijos turėsite laisvo laiko pasivaikščioti ir apsipirkti. Grįždami į Algarvę, pravažiuosite ilgiausiu Europoje Vasko de Gamos tiltu.
Kaina: ~ 35 eurus.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sintra – Estorilas - Lisabona


Pirmąją ekskursijos dieną aplankysite karališkuosius Queluz rūmus, vadinamus Portugalijos Versaliu, buvusią Portugalijos karališkosios šeimos vasaros rezidenciją. Sintros miestelis, UNESCO Pasaulinio kultūros paveldo dalis, sužavės Jus išlikusiu senamiesčiu, didikų rūmais. Apsilankysite Cascais kurorte, buvusiame žvejų kaimelyje, ir Estorile, kurį buvo pamėgę Europos karališkųjų šeimų tremtyje nariai (tarp jų ir dabartinis Ispanijos karalius Chuanas Karlas I). Vėliau vyksite į Lisaboną, apžiūrėsite Belem gynybinį bokštą ir šv. Jeronimo vienuolyną.
Antroji ekskursijos diena skirta Lisabonos senamiesčiui Alfama ir Šv. Mergelės Marijos katedrai, pastatytai XII a. ir po to nekart perstatytai. Vėliau apžiūrėsite Šv. Jurgio tvirtovę ir Cerca de Moura gynybinę sieną, statytas dar maurų laikais.
Kaina: ~ 110 eurų.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alte ir Querenca kaimeliai


Alte kaimelis mena dar romėnų laikus. Tai tipiškas Algarvės kaimas: maži balti namukai, ryškūs spalvoti langų apvadai, jaukios gatvelės, nuo XII a. išlikusi bažnyčia, Mažasis ir Didysis fontanai (Fonte Pequena, Fonte Grande), prie kurių rinkdavosi kaimelio moterys pasidalyti naujienomis, pasisemti vandens, išsiskalbti drabužius. Medžių pavėsyje sustatyti akmeniniai stalai ir suolai puikiai tinka poilsiui siestos metu ar piknikui. Atrodo, kad laikas čia sustojo.
Querenca – senovinis kaimelis ant kalvos, garsėjantis savo uogų likeriu ir „chouricas“ (rūkytomis kiaulienos dešrelėmis). Kiekvienais metais sausio mėnesį jame rengiama „Chouricas Feast“ (nuotaikinga dešrelių fiesta), į kurią žmonės suvažiuoja ne tik iš aplinkinių regionų, bet ir iš kitų Europos šalių.
Kaina: ~ 25 eurus.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rytinė Algarvė


Visos dienos ekskursijos metu aplankysite Faro – Algarvės sostinę (~55 tūkst. gyventojų). Nors ir yra likę romėnų ir maurų statinių griuvėsių, dauguma pastatų iškilo po 1755 m. žemės drebėjimo. Daugiausia susidomėjimo sulaukia Faro katedra pagrindinėje miesto aikštėje, Vyskupo rūmai, Nossa Senhora do Carmo bažnyčia, stebinanti paauksuotais medžio drožiniais. Netoli sostinės – Olhao, pagrindinis žvejybos uostas, garsus Nossa Senhora dos Aflitos koplyčia, kurioje iki šiol audros metu renkasi žvejų žmonos ir meldžiasi. Taviros miestelis iki XVI a. buvo svarbus ginantis nuo piratų ir saugant Portugalijos interesus Šiaurės Afrikoje. Dėmesį traukia keturšlaičiai senųjų namų stogai (kad geriau nutekėtų žiemos liūčių vanduo) ir net 21 bažnyčia, tarp kurių įspūdingiausia – gotikinė Santa Maria do Castelo. Ekskurija baigiasi Vila Real de St Antonio miestelyje Portugalijos ir Ispanijos pasienyje.
Kaina: ~ 30 eurų.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Silves ir Monchique


Silves, senojoje maurų sostinėje, pasigrožėsite XIII a. katedra, Ponte Romano – senoviniu akmens tiltu per Arade upę, pakilsite į dar maurų statytą tvirtovę, iš kur atsiveria puikus miestelio vaizdas. Vėliau Monchique kalnų keliukais pasieksite aukščiausią kalnyno vietą – Foia (902 m virš jūros lygio), kur turėsite laiko paragauti vietinio vyno, pasivaikščioti pušų ir eukaliptų giraitėse, nusifotografuoti.
Kaina: ~ 25 eurus.

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Iškyla visureigiais


Išvykos visureigiais metu pamatysite Algarvės regiono gamtą, kaimelius, paragausite vietinio gėrimo Medronho ir medaus, išgirsite pasakojimą apie vietinių žmonių gyvenimą bei tradicijas, pamatysite kamštinių medžių plantaciją. Papietausite jaukiame restoranėlyje, grįždami sustosite prie didelės užtvankos, kur po visos dienos kelionės galėsite išsimaudyti vėsiame vandenyje.
Kaina: ~ 45 eurus.

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Vandens pramogų parkas „Slide & Splash”


Tai didžiausias (6,5 hektaro) vandens parkas Portugalijoje ir vienas didžiausių Europoje, įkurtas 1986 m. Lagoa mieste. Čia Jūs rasite begalę nusileidimo takelių, skirtų vaikams nuo 5 iki 10 metų, bei kvapą gniaužiančių vandens atrakcionų suaugusiems (“Kamikadzė”, “Juodoji skylė” ir kt.). Parke yra vienas didžiausių šalyje baseinas (1600 kv.m.), jacuzzi, vaikų baseinas su įvairiausiais žaislais.
Išalkę galėsite pasistiprinti savitarnos restoranuose, picerijose, ledainėse.
Kaina: ~ 20 eurų

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Quarteira turgus


Kelis kartus per mėnesį Algarvės pakrantėje vyksta taip vadinami „čigonų turgūs“, kuriuose galima įsigyti medžio ir keramikos dirbinių, suvenyrų, šviežių vaisių, medaus. Žmonės čia suvažiuoja ne tik apsipirkti, bet ir šiaip pasižmonėti, pasiderėti. Didžiausias toks turgus vyksta Quarteira miestelyje.
Kaina: ~ 20 eurų.

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

8-699 01200
info@geraspoilsis.lt
sukūrė Artogama