Titulinis puslapis Svetainės struktūra Rašykite mums
Naujienų prenumerata
El. paštu

SMS
Festivaliai ir didžiosios šventės
POILSINĖS KELIONĖS
Spausdinti -

Limasolis - antrasis pagal dydį šalies miestas, didžiausias Viduržemio jūros uostas, vyno pramonės centras ir labai patrauklus atostogų kurortas, įsikūręs pietinėje Kipro dalyje, 70 km nuo Larnakos oro uosto.
Limasolis žavi turistus 16 km besitęsiančia jūros pakrante su švariais paplūdimiais, komfortiškais viešbučiais, restoranų, tavernų ir kitų pasilinksminimo vietų gausa, festivalių ir karnavalų įvairove. Vasaros metu organizuojamas įspūdingas mieste vykstantis teatro festivalis, į kurį susirenka trupės iš viso pasaulio. Visi pasirodymai vyksta senovinių amfiteatrų scenose su nuostabiomis dekoracijomis, lydimi magiškų šviesų žaismo. Rudenį vyno gurmanai renkasi Limasolyle į tradicinį vyno festivalį, kur galima paragauti vietos gamybos vyno. Limasolyje dar kryžiuočių laikais buvo pradėtas gaminti seniausias pasaulyje vynas “Cammandaria”.

Šiandien Limasolis garsėja savo promenada (alėja pėstiesiems), kitaip dar vadinama Kipro Rivjera, kuri tęsiasi jūros pakrante nuo Amathus įlankos iki senojo uosto. Pakrantėje išsidėstę daugybė barų, restoranų ir naktinių klubų. Šis patrauklus kurortas vilioja turistus ir muziejų gausa. Limasolyje Jūs galite aplankyti Archeologijos, Taikomojo meno ir kitus muziejus. Čia įsikūręs ir puikus vandens pramogų parkas Fasouri su linksmai nuteikiančiais vandens kalneliais ir kitais vandens atrakcionais. Tai puiki poilsio vieta kiek mažiems, tiek dideliems.

Šio miesto apylinkėse išliko ir senovės istorijos salelės. Į vakarus nuo Limasolio yra viduramžių tvirtovė Kolossi, kuri anksčiau buvo valdovų rezidencija. Čia susižadėjo Ričardas Liūtaširdis su savo išrinktąja Berengarija Navariete. Taip pat verta dėmesio netoli Limasolio esanti antikinė Kourion vietovė, kur iki šių dienų išliko nemažai archeologinių vertybių, pavyzdžiui, tokių kaip graikų-romėnų teatras, statytas II a.pr.Kr. ir kiti.8-699 01200
info@geraspoilsis.lt
sukūrė Artogama