Titulinis puslapis Svetainės struktūra Rašykite mums
Naujienų prenumerata
El. paštu

SMS
Festivaliai ir didžiosios šventės
POILSINĖS KELIONĖS
Spausdinti -

Pafas - nedidelis kurortinis miestelis išsidėstęs Kipro salos pietvakariuose. Pasak legendos, miestas buvo įkurtas norint įamžinti Trojos karo pabaigą. Pafas - senovinė Kipro sostinė. Dabartiniu metu tai šiuolaikiškas prabangus kurortas, kuriame gausu viešbučių pagal kiekvieno skonį. Mieste gyvena daugiau nei 60 tūkst. žmonių, už 12 km nuo miesto yra tarptautinis oro uostas.
Įžymiausia kurorto vieta - senasis Pafo uostas su išlikusiu gynybiniu fortu miesto centre, kur kiekvienais metais rugsėjo mėnesį vyksta tradicinė “Otelo” opera. Netoli prieplaukos, apsuptos sniego baltumo jachtų, apkabinėtų žvejų tinklais, tęsiasi pėsčiųjų promenada. Čia gausu suvenyrų parduotuvių, smuklių, barų, visoje saloje garsėjančių žuvų tavernų, naktinių klubų ir diskotekų.

Kurortas itin traukia žmones, besidominčius istorija, nes čia išliko daug architektūros paminklų - turkų statyta uosto tvirtovė, Karalių kapavietės, Saliamono katakombos, Bizantijos laikų pilis, mozaika išklota Dionyzo vila, Apaštalo Pauliaus kolona ir daugybė kitų. Visi Pafo paminklai įtraukti į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą.
Pafas garsėja ir savo legendomis. Būtent čia pagal padavimą kažkada iš jūros į krantą išnėrė mitinė meilės, grožio ir vaisingumo deivė Afroditė.

Pafas - itin vaizdinga vieta, čia yra daugybė požeminių šaltinių, gausu žalumos. Čia puikiai dera smėlio paplūdimiai ir uolėta pakrantė, pušų ir kedrų augmenija, bananų plantacijos ir vynuogynai. Į šiaurės vakarus nuo Pafo išsidėstęs Akamas pusiasalis, kuriame yra unikalus gamtos draustinis. Tai didžiulė civilizacijos nepaliesta teritorija, garsėjanti augalijos įvairove, laukine gamta, geologija, neįprastu landšaftu ir pakrante, turtinga istoriniu bei kultūriniu paveldu. Viena iš gražiausių Pafo vietų - Coral Bay įlanka.8-699 01200
info@geraspoilsis.lt
sukūrė Artogama