Titulinis puslapis Svetainės struktūra Rašykite mums
Naujienų prenumerata
El. paštu

SMS
Festivaliai ir didžiosios šventės
POILSINĖS KELIONĖS
Spausdinti -

Aštuonkojų gaudymas

Kaina: apie 210 Lt

Šios ekskursijos metu galėsite pasideginti ir pailsėti 13 metrų jachtos denyje. Taip pat turėsite progą pažvejoti ir patys sugauti aštuonkojį! Laivo svečiams bus dalijami žvejybos reikmenys, o patyrę žvejai pamokys šių jūros gyvūnų gaudymo gudrybių. Ir nepamirškite nufotografuoti savo laimikio!
Jūsų patogumui - visas reikalingas inventorius: kaukės, nardymo ir žvejybos reikmenys.
Pietų metu siūloma pagurkšnoti Zivania vyno ir paskanauti vaisų.

Akamas - ekskursija džipais

Akamas - pusiasalis Kipro šiaurės vakaruose, visiškai neapgyvendintoje teritorijoje. Šiandien - tai civilizacijos nepaliesta gamta, retos augalijos rūšys, nuostabus kraštovaizdis. Senais laikais šioje vietoje buvo senovės romėnų miestas, kurio griuvėsiai aptinkami ir šiandien.
Kelionės pradžia - gilus Avagas tarpeklis, kuriame netgi karščių metu maloniai vėsu. Pakeliui numatoma vakarinės pakrantės apžvalga. Kitas sustojimas - Laros įlankoje, vienintelėje vietoje, kur deda kiaušinius milžiniški vėžliai.
Pietų metu galėsite paragauti tradicinio nacionalinio šašlyko suvla. Po to nuvyksime prie nuostabios deivės Afroditės grotos - jos maudynių vietos, kurioje, pasak legendos, ją pamatęs Adonis įsimilėjo.
Hrisohu įlankos pakrantėje galėsime atsigaivinti ir išsimaudyti jūroje.
Vykdami atgal užsuksime į Skuli kaimelį, kuriame už papildomą mokestį galima pamatyti gyvates ir kitus roplius, gyvenančius saloje.

Bizantiškos bažnyčios – Kakopetrija

Ši ekskursija skirta tiems, kas vertina senovės meną ir norėtų susipažinti su bizantiškojo meno lobynais.
Pirmas sustojimas - rytinėje Troodos kalnų dalyje, Solea slėnyje, kur išvysite daugybę kaimelių, įsikūrusių kalnų nuokalnėse. Kelias atves į Agios Nikolaos tis Stegis cerkvę, kurioje saugomi svarbiausi XI-XVII amžiaus bizantiškosios dailės pavyzdžiai. Toliau kelias tęsiamas į Kakopetrijos kaimelį. Senoji jo dalis yra saugoma valstybės kaip nacionalinis istorinės vertės architektūros paminklas.
Galėsite pasivaikščioti šio kaimo gatvelėmis ir pamatyti kruopščiai restauruotus namų kvartalus.
Kitas mūsų sustojimas - Asinu kaimelyje. Čia aplankysime cerkvę, skirtą mergelės Marijos atminimui. Ją puošia XII a. senovinės freskos, išlikusios iki mūsų dienų.
Toliau numatomi pietūs viename iš Kakopetrijos žuvų restoranėlių - galėsite paragauti gardųjį patiekalą iš upėtakio, kurio paruošimu šis kaimelis garsėja visame Kipre.
Po pietų aplankysime dar dvi bizantiškas cerkves - Panagia Podithou ir Archangelo Mykolo, esančias Galatos kaime ir garsėjančias savo XVI a. freskomis.

Ekskursija jūra

Dieninė, apie 135 Lt

Autobusu nuvyksite iš viešbučio į uostą. Ekskursiją laivu pradėsime palei Limasolio pakrantę Governor paplūdimio link. Čia numatomas sustojimas, o kol bus ruošiami pietūs (švediškas stalas ir vynas), galėsite išsimaudyti jūroje. Po pietų norintieji nuplukdomi iki paplūdimio - atsipalaiduoti, pasideginti, pailsėti.

Ekskursija jūra (vakarinė)

Autobusas nuveš iki uosto. Draugiškoji laivo komanda pasitiks jus laive. Lydimas muzikos garsų laivas iš uosto plauks palei apšviestą Limasolio miesto krantinę. Po vakarienės galėsite pasilinksminti ir pašokti diskotekoje, vykstančioje laivo denyje.

Jodinėjimas asiliukais - kaimo gyvenimas

Ši diena skirta susipažinti su tradiciniu kaimo gyvenimu Kipre. Pakeliui į ūkį pravažiuosime pro Asprokremos užtvanką, pro ramius graikų ir turkų stiliaus kaimus. Sustosime Kalokedras kaime ir aplankysime vieną iš jo senųjų namų. Čia galėsite paragauti vietinių delikatesų: alyvuogių, sūrio Halloumi (ožkos pieno), ypatingo alkoholinio gėrimo Zivania ir susipažinti su jų ruošimu. Turėsite laisvo laiko ir pasivaikščioti po kaimą.
Po to pro apelsinų ir citrinų sodus kaimo autobusiuku kelionę tęsime į vieną iš ūkių, kur auginami asiliukai. Čia susipažinsite su šiais simpatiškais bei draugiškais gyvūnėliais ir raiti keliausite prie neseniai restauruoto Sindi vienuolyno, kur galėsite pailsėti ir pasivaišinti vaisiais. Grįžus atgal jūsų laukia nacionalinių patiekalų pietūs, Zivania vynas suaugusiems ir sultys vaikams. Po pietų pakviesime prisijungti prie kaimo gyventojų šokių.
Karštu vasaros metu ši ekskursija vyksta vakare su vakariene.

Kerinija

Pakeliui į salos sostinę, paskutinį išlikusį padalintą miestą, sustojame prie Agios Hilarion tvirtovės, pastatytos ant Pentadaktylos kalno (8 - 10 a.). Atsiverianti puiki Kerinijos panorama, įspūdinga architektūra nukels jus į praeities laikus. Vėliau laukia apsilankymas Bellapais Abbey vienuolyne, kuris pripažintas vienu įspūdingiausių gotikinio meno pavyzdžių. Vienuolynas įsikūręs Pentadaktylos kalnų šlaite. Pirmieji šio vienuolyno gyventojai buvo Augustino ordino dvasininkai, emigravę iš Jeruzalės, o pirmasis vienuolyno statinys iškilo 1198 - 1206 metais.
Papietavę šalia esančiame restorane, įvažiuojame į Kerinijos miestą, su žirgo formos įlanka, antikinėm pilim, sniego baltumo namais ir siauromis gatvelėmis. Aplankysime Kerinijos tvirtovę, kuri buvo statyta, siekiant apsiginti nuo arabų antpuolių 7 a. Jos viduje - įrengtas muziejus, kur rasite originalias senovinio Kerinijos laivo liekanas. Šis pirklių laivas, plaukiojęs 300 m. pr. m. e., rastas ir iškeltas iš Viduržemio jūros dugno šalia Kerinijos tvirtovės. Tai seniausias iki šiol išlikęs laivas pasaulyje! Laisvu laiku, prieš sugrįždami į viešbutį, galėsite išgerti kavos vietos kavinaitėje ar nufotografuoti nepakartojamus Kerinijos įlankos vaizdus.

Limasolis - Kurikumas

Ekskursijos pradžia - viduramžių pilies, kur Anglijos karalius Ričardas Liūtaširdis susižadėjo su Navarijos princese Berengarija, aplankymas. Limasolis - vyndarystės centras, čia aplankysite vieną iš vynų gamyklų, o po trumpos ekskursijos vyks įdomiausia jos dalis - tradicinis vyno ragavimas, kurio galėsite ir įsigyti.
Keliausime kiparisų alėjomis, palei Fasuri citrusų sodus, toliau aplankysime viduramžių pilį Kolossi.
Kitas sustojimas - žymioje Kourion archeologinėje vietovėje, kurioje įsikūrę geriausi Kipro paplūdimiai. Čia galėsite pailsėti, išsimaudyti jūroje ir papietauti. Taip pat aplankysite senovinio romėnų Kourion miesto griuvėsius, pamatysite garsųjį graikų ir romėnų antikinį amfiteatrą.
Šios ekskursijos metu turėsite puikią galimybę įsigyti tradicinių suvenyrų.

Nacionalinė Kipro naktis

Norite paragauti nacionalinių patiekalų, paklausyti graikiškos ir Kipro muzikos, pažiūrėti liaudiškų šokių ir netgi jų pasimokyti? Prisidėkite prie mūsų - kviečiame Jus į taverną pavakarieniauti, paskanauti tradicinių vietinių mėsos meze (užkandžių). Taigi įsitaisykite patogiau ir mėgaukitės meze siga-siga (lėtai lėtai), užsigerdami kaimišku vynu. Nepamirškite fotoaparatų ir vaizdo kamerų, kad galėtumėte užfiksuoti įdomesnius folkloro programos momentus. Neabejojame, kad jus pakerės uždegančios muzikos garsai, taigi - nesivaržykite šokti!

Nikosija - Lefkara

Kaina: apie 130 Lt

Ekskursija į Kipro sostinę - Nikosiją. Miestą, kurio istorija byloja apie tragiškais įvykiais paženklintą šalies padalinimą į dvi dalis - pietinę graikų ir šiaurinę turkų. Tuo galima įsitikinti pravažiuojant palei vadinamąją Žaliąją padalinimo liniją.
Nikosija - stambiausias Kipro administracinis, politinis, prekybinis ir kultūrinis centras. Čia pamatysite tvirtovės pylimą, supantį senąją miesto dalį, pastatytą Venecijos gyventojų norint atremti turkų antpuolį 1570 metais. Tvirtovės sienų vaizdas iš viršaus tapo oficialiu sostinės herbu.
Aplankysite Laisvės aikštę ir Šv. Jono katedrą, kuri buvo pastatyta 1665 metais katalikiško benediktinų vienuolyno vietoje. Katedros vidinė dalis padengta XVIII amžiaus įspūdingomis freskomis.
Nikosijoje Jūsų laukia jaukūs restoranėliai, daugybė parduotuvėlių-tavernų, kavinukių ir taikomojo meno dirbtuvių, kuriose galima stebėti liaudies meistrų darbą.
Paskutinė ekskursijos stotelė - Lefkara kaimelio aplankymas, garsėjančio savo nėriniais ir sidabro dirbiniais. Beveik visos šio kaimelio moterys išmano tradicinį rankdarbių meną lefkaritika, o vyrai - sidabro dirbinių gamybos amatą. Sakoma, kad pats Leonardas Da Vinči, negalėdamas atsispirti vietinių amatininkų dirbiniams, čia įsigijo nėrinį vienam Katedros altoriui.

Pafas, meilės deivės Afroditės gimtinė

Kaina: apie 130 Lt

Tai miestas, kuriame vis dar gyva graikų meilės ir grožio deivės Afroditės legenda... Pakeliui į Pafą, sustosime prie Afroditės akmens (Petra Tou Romiou), žyminčio jos išnėrimo iš jūros gelmių vietą. Čia turėsite galimybę pasivaikščioti ir išsimaudyti vandenyje, kuris, pasak legendos, jaunina ir suteikia grožio.
Pafo miestas - tai krikščionybės Kipre lopšys... 46 m. po Kr. čia atvykęs šv. Povilas už bandymą skleisti krikščionybės idėjas buvo negyvai nuplaktas. Nebyli tų laikų liudininkė - šv. Povilo vardu pavadinta ir iki šių dienų išlikusi kolona, žyminti jo mirties vietą. Šis įvykis neabejotinai nulėmė krikščionybės įsitvirtinimo raidą šiame regione, nes Kipras tapo pirmąja pasaulyje šalimi, valdoma krikščionių. Kita sustojimo vieta - garsiosios Karalių kapavietės, siekiančios net IV a. pr. Kr. Šios požeminės kapavietės turi po vidinį kiemą, papuoštą kolonomis. Tai vienas unikaliausių archeologinių radinių visoje saloje.
Gyva istorija - Dioniso namai - III a. romėnų vila, atrasta 1962 m. žemę arusio valstiečio, tapo tikra sensacija archeologijos pasaulyje. Šiandien to laimingo atsitiktinumo dėka galima grožėtis puikiomis mitologinių scenų mozaikomis - neįkainojamais meno šedevrais, bylojančiais apie graikiškų mitų dievus ir herojus.
Norintieji galės apsilankyti akvariume.

Grįždami atgal užsuksime į Heroskipo kaimą, kuriame pasigrožėsime bizantiška penkių kupolų cerkve, pastatyta IX amžiuje. Čia taip pat galėsite paragauti ir įsigyti lukuma (Kipro saldumynų).

Trodosas - išvyka džipais

Kaina: apie 270 Lt

Iš Limasolio džipu išvykstame kalnų ir slėnių link. Kelias tęsiamas pro didžiausią saloje Kuriso užtvanką ir Mesa Potamos slėnį. Numatomas sustojimas prie nedidelio krioklio.
Pravažiuosime pro apleistą vienuolyną ir vyksime Platreso link, kur aplankysime dar vieną krioklį.
Toliau pakilsite į aukščiausią Kipro viršūnę - Olimpą (1951 m virš jūros lygio), iš kurios atsiveria nuostabi Kipro kraštovaizdžio panorama.
Po tradicinių pietų važiuosime kalnų takais virš Pedoulas kaimelio į vakarus. Pakeliui aplankysime Kikkos vienuolyną, pastatytą 1092 metais. Čia saugomas Dievo motinos Marijos atvaizdas, nutapytas Šventojo Luko, vieno iš dvidešimties apaštalų.
Kelias tęsiamas pro pušynus Milikuri kaimo link, kur sustosime prie senovinio Čelefos tilto.
Paskutinis ekskursijos taškas - viename žymiausių Kipro kaimelių Omodhos, garsėjančiu savos gamybos vynu. Čia galėsite paragauti graikiškos kavos arba vyno ir paklaidžioti siauromis kaimo gatvelėmis.

Troodos kalnai - Kikko vienuolynas

Kaina: apie 130 Lt

Nepamirštama kelionė į Troodos kalnus - Kipro širdį. Tai vienas vaizdingiausių Viduržemio jūros kampelių. Keliausime pro žavius kalnų kaimelius, kurie jau daugybę metų puoselėja savitą stilių. užkopsime į aukščiausią Kipro kalno viršūnę Olimpą (1951 m.) ir aplankysime Troodos kaimelį, įsikūrusį aukštai kalnuose. Pabuvosite Troni viršūnėje kur galima pasigrožėti žaliuojančiais pušynais, augančiais kalnų nuokalnėse. Šalia šios šventos vietos palaidotas arkivyskupas Makarios III, žinomas kaip pirmasis Kipro prezidentas. Aplankysite Kikkos vienuolyną, pastatytą 1092 metais, kur saugomas Dievo motinos Marijos paveikslas, nutapytas šventojo Luko, vieno iš dvidešimties apaštalų.
Netoli vienuolyno, vienoje iš kaimo tavernų, galėsite papietauti ir pailsėti.
Atgal važiuosime pro Trooditissa vienuolyną, ten šalia vaizdingų kraštovaizdžių galėsite nusifotografuoti.

Žuvų maitinimas - nardymas

Praleiskime šį laiką jūroje! Iškyla laivu, žuvų maitinimas, pažintis su paslaptingu Viduržemio jūros povandeniniu pasauliu nardymo metu - visa tai Jums siūlo ši nuotykių kupina ekskursija.
Iš ryto Jums bus pasiūlyti sumuštiniai ir sultys. Po aktyviai praleistos dienos galėsite papietauti „INO LEFKOTHEA“ kelto denyje.

8-699 01200
info@geraspoilsis.lt
sukūrė Artogama