Titulinis puslapis Svetainės struktūra Rašykite mums
Naujienų prenumerata
El. paštu

SMS
Festivaliai ir didžiosios šventės
POILSINĖS KELIONĖS
Spausdinti -

TRADICINĖ KURORTŲ IR VIEŠBUČIŲ PAIEŠKA->

Pasirinkite pageidaujamą kurortą dešinėje ->
Čia rasite kurorto aprašymą ir geriausių viešbučių sąrašą->
Kilus neaiškumams skambinkite tel. 8-69901200 ir mes mielai jums padėsime!

Liuksoras

 

ŠALIES APRAŠYMAS

 

Didžioji šalies dalis yra Šiaurės Afrikoje, tačiau jai priklauso ir Sinajaus pusiasalis, kuris yra pietvakarių Azijos dalis.

Egipto sostinė Kairas - didžiausias miestas ne tik Egipte, bet ir visoje Afrikoje - daugiamilijoninis megapolis.

Šalyje gyvena 94% musulmonų, tad keliaujant tikrai susipažinsite su Islamo religija. O susikalbėti nebus sunku, nors vietiniai kalba arabiškai, tačiau visi bent šiek tiek šneka angliškai.

Laiko skirtumo nuvykę į šalį nepajusite, nes laikas Egipte lygus Lietuvos laikui, o atstumas nesiekia trijų tūkstančų kilometrų, tad skrydis tetruks apie tris valandas.

Nuvykus patariama naudotis maršrutiniais taxi. Kaina dažniausiai būna nustatyta, tačiau galima derėtis. Derybos juokais laikomos nacionaliniu egiptiečių sportu. Net prieš įsigyjant kokią nors prekę visur ir visada būtina derėtis. Jei turėsite laiko ir kantrybės visada pavyks nuderėti per pusę. Atsiskaitoma doleriais arba Egipto svarais (EGP): 10 EGP - 4,8596 LTL. Įprasta dalinti arbatpinigius - „bakšišą" - tai tiesiog tautos tradicija. Tiesa, penktadienis - nedarbo diena. 

 

Egiptas – tai unikalaus klimato šalis. Saulėtų dienų čia daugiau, nei bet kuriame kitame pasaulio kampelyje, o lietus yra toks įvykis, apie kurį rašo laikraščiai. 
Šios šalies kurortai  -  geriausia vieta praleisti žiemos atostogas (net patį šalčiausią žiemos mėnesį – vasarį – vandens temperatūra retai nukrenta žemiau +18 laipsnių, o oro - +22 laipsnių).

Raudonoji jūra laikoma pačia tinkamiausia pažinti povandeninę augmeniją ir gyvūniją. Vanduo joje skaidrus ir švarus, nes į šią jūrą neįteka nei viena upė, jos nedrumsčia nei smėlis, nei dumblas. Vandens temperatūra labiausiai tinkama daugybės žuvų ir koralų gyvenimui. Egiptas – mįslinga šalis. Čia visada galima rasti tai, kas nustebina net ir visko mačiusį keliautoją.

Nepraleiskite progos susipažinti su nacionaline egiptiečių virtuve. Dauguma pažįstamų skundėsi, kad sunku atsispirti skaniems egiptietiškiems patiekalams - ne vienas po kelionės grįžo priaugęs po kelis kilogramus.

Artimųjų Rytų patiekalai dažniausiai aštrūs, naudojama daug prieskonių ir padažų. Dauguma patiekalų ruošiami be mėsos, žuvies, tačiau siūloma daugybė patiekalų iš Nilo slėniuose užaugintų ryžių su įvairiais Egiptui būdingais prieskoniais.

Vietiniai skaniai ruošia ir baklažanus (beje, jie yra ir kilę iš Egipto). Ypač skanūs desertai iš figų ir datulių (Egiptas užaugina daugiausiai datulių pasaulyje).  Egiptietišką virtuvę atspindi foul – rudų pupelių troškinys su svogūnais, daržovėmis ir prieskoniais. Būtinai paragaukite humus (viščiuko), kebabo (marinuotos avienos ar jautienos, keptos ant griliaus, tahina (piurė-padažo) su citrina, babaghamousse (piurė iš baklažanų su aliejumi ir actu), coussa (įdarytų aguročių) ta‘ameya (kotletų su pupų garnyru), kofta (kotletų iš avienos ar jautienos), kalamui (keptų kepenų), machwi (baladžių su ryžių garnyru), mehallabeya (piene virtų ryžių su cukrumi ir džiovintais vaisiais). Karkadė – nacionalinis raudonos spalvos rūgštokas gėrimas iš hibiskuso (pas mus parduotuvėse vadinama Sudano rožių arbata).
Nebijokite ragauti neįprastų patiekalų. Tiosiog profilaktiškai patariama išgerti penkiasdešimt gramų alkoholio prieš valgant.

 

Gatvėse galima vaikščioti kaip nori, kur nori ir kada nori, neapvogs ir neprimuš, tačiau piniginę patartina nešiotis paslėptą!

8-699 01200
info@geraspoilsis.lt
sukūrė Artogama