Titulinis puslapis Svetainės struktūra Rašykite mums
Naujienų prenumerata
El. paštu

SMS
Festivaliai ir didžiosios šventės
POILSINĖS KELIONĖS
Spausdinti -

TRADICINĖ KURORTŲ IR VIEŠBUČIŲ PAIEŠKA->
Pasirinkite pageidaujamą kurortą dešinėje ->
Čia rasite kurorto aprašymą ir geriausių viešbučių sąrašą->
Kilus neaiškumams skambinkite tel. 8-69901200 ir mes mielai jums padėsime!

INDIJA – STULBINANČIŲ KONTRASTŲ ŠALIS

 

Plotas. 3 166 285 kv. km. Nacionalinis gyvūnas – tigras, nacionalinė gėlė – lotosas.
Sostinė. Indijos sostinė – Delis (New Dehli). Goa valstijos sostinė – Panaji.
Laikas. Indijos vietinis laikas nuo Lietuvos gali skirtis + 2,5 arba + 3,5 valandos (priklausomai nuo metų laiko).
Geografija. Indijos Respublika, iškyšulys Indijos vandenyne, Vidurio Azijoje. Ribojasi su Pakistanu, Bangladešu, Nepalu, Kinija, Birma ir Butanu.

 

Klimatas. Tropikų. Ryškūs trys sezonai: vasara, žiema ir musoniniai lietūs. Pastarieji prasideda nuo gegužės vidurio ir sunkiais debesimis slenka žemyn link žemyno pietų iki spalio mėnesio. Geriausia kelionę planuoti sauso ir vėsaussezono metu, t. y. žiemą (maždaug nuo spalio iki balandžio mėnesio). Labai svarbu pasitarti su patyrusiu kelionių konsultantu, nes tuo pat metu oras gali būti visiškai skirtingas (priklausomai nuo vietovės). Kai Delyje pučia šaltas vėjas, atnešantis snaiges nuo Himalajų kalnų viršūnių, Keraloje, 1000 km piečiau, gali būti šilta, drėgna ir saulėta. Planuodami kelionę turėkite galvoje, kad gali prireikti kelių dienų, kol organizmas pripras prie vietinio klimato.

Gyventojai. Indijoje gyvena 1,1 milijardo žmonių. Goa valstijoje gyvena 1,35 milijono žmonių.

Kalba. Hindi, bengalų, tamilų, marathi, gujrati. Kalbama 25 pagrindinėmis kalbomis ir daugiau nei 200 kitų kalbų ir dialektų; dauguma jų kilę iš sanskrito. Sanskritas – tai viena iš seniausių pasaulio kalbų, gyvavusi dar prieš Kristaus gimimą. Vėliau iš sanskrito susiformavo indoeuropiečių prokalbė, iš kurios yra kilusi ir lietuvių kalba. Indija ilgą laika buvo Didžiosios Britanijos kolonija, taigi anglų kalba čia labai paplitusi ir yra antroji valstybinė kalba. Tai verslo, mokslo ir politikos kalba. Angliškai susikalbėsite daugumoje didmiesčių, viešbučiuose, restoranuose, bankuose.

Religija. 82% hinduistų, 12% musulmonų ir dar milijonai budistų, siksistų, jainistų, zaraotristų, krikščionių ir kitų religijų. Hinduizmas – labiausiai paplitusi religija, bet ji neturi vienos religinės knygos ar vieno Dievo, taigi kiekviena bendruomenė pasirenka iš tūkstančių dievų jiems priimtiniausius ir tas religines vertybes, kurios jiems artimiausios.

 

Be daugybės dievų ir deivių, dar yra pusdievių, nimfų ir muzikantų, kurių atvaizdus galite pamatyti šventyklose. Iš viso skaičiuojama, kad indai turi 33 mln. dievybių. Be to, kai kurie dievai turi po keletą dažnai prieštaringų reikšmių. Pavyzdžiui, šokio, kūrimo ir destrukcijos dievas Šiva.

Valgiai ir gėrimai. Indijos virtuvė labai įvairi (priklauso nuo regiono ir konkrečios vietovės). Daugelis patiekalų gana aštrūs, nes vartojama šimtai prieskonių ir prieskoninių žolelių. Indai tiki, kad maistu gal ir nepagydysi, bet nuo daugybės ligų profilaktika galima būtent dedant į maistą naudingų ingredientų. Aitriosios paprikos, imbieras, kmynai, kardamonas, cinamonas… Jei nemėgstate aštriai arba esate nepratęs, restoranuose prašykite „minimum chili“ arba „not spicy“. Viešbučiuose maistas būna labiau pritaikytas vakariečių skoniui. Be to, galima rinktis restoranus pagal virtuves – „Indian cuisine“, „mediteranian/europien cuisine“, „china cuisine“, „portugese cuisine“, „veg“ (vegetariška), „non-veg“ (nevegetariška). Specialioje „Tandoori“krosnyje kepami kebabai ir duona. Viskas skaniai paskrudę ir kvepia dūmeliu. Labai populiarūs „tikka masala“ (vištiena), „curry“ (gali būti „sweet curry“ arba tiesiog „curry“) – pomidorų, svogūnų, česnakų ir įvairių prieskonių troškintas padažas, kuriame kepama mėsa. Jei esate nepratę prie aštraus maisto, patariama pradėti ragauti nuo patiekalų, turinčių kokoso (jie būna salsvesni).

Išskirtiniai šalies bruožai. Pirmas įspūdis išlipus iš lėktuvo – karštis, dulkės, ryškios spalvos, prieskonių ir smilkalų kvapai, triukšmas ir chaosas. Turės praeiti šiek tiek laiko, kol pradėsite per chaoso šydą matyti įspūdingą gamtos ir architektūros grožį. Elegantiški Himalajų kalnai snieguotomis viršūnėmis ir prabangūs maharadžų rūmai, dykumos ir vandens kriokliai, šventoji upė Gangas, priėmusi daugybės mirusiųjų pelenus ir nuplovusi pačias sunkiausias nuodėmes, bei pačios naujausios technologijos, nesuvokiama prabanga ir visiškas skurdas.

Vieni čia atkeliauja ieškodami dvasingumo ir nustemba radę vieną iš materialistiškiausių visuomenių pasaulyje, kiti atvyksta pamatyti egzotikos, o atranda anksčiau nepatirtą ryšį su savimi. Vos vieną kartą čia apsilankę jūs galite pamilti Indiją, galite jos nekęsti, tačiau jūsų pasaulio suvokimas jau niekada nebus toks kaip buvęs.

Indija – tai stulbinančių kontrastų šalis. Garsūs ir sėkmingi pasaulyje verslininkai milijardieriai, pačios naujausios kompiuterinės technologijos ir tuo pat metu daugybė namų be vandens ir kanalizacijos, milijonai beraščių moterų, vargšų, luošų išmaldos prašytojų (dažnai tai vaikai, kuriems nuo pat gimimo skirtas toks likimas, nes jie gimė žemiausioje visuomenės kastoje). Vienas iš patikrintų būdų patirti kontrastus yra kelionės traukiniais. Priklausomai nuo sumokėtos sumos jūs galite sėdėti susispaudę ant kietų suolų tvankiame karštyje kartu su tūkstančiais religinių piligrimų, darbininkų, valstiečių, vaikų ir naminių gyvulių. Alinantis karštis, triukšmas, dulkės ir prakaitas leis jums pajusti realaus gyvenimo skonį. Lygiai tą patį maršrutą galite įveikti ir kitaip. Su oro kondicionieriumi, minkštose lovose gurgždančiomis baltos medvilnės paklodėmis bei staltiesėmis, porceliano indais, ką tik pagamintais karštais patiekalais ir sočia „masalos“ arbata, atnešta paslaugaus patarnautojo tiesiai jums į vagono kupė.

Maharadžų rūmai apstulbins prabanga, turtinga architektūra, brangakmeniais ir milijonais detalių, kurių kiekviena rankų darbo. O kaimuose matysite paprastutes trobeles, suręstas iš vietinio molio, karvių mėšlo ir šiaudų. Erotika oficialiai uždrausta, bet jei užeisite į šventyklas, pamatysite daugybę atviru jausmingumu alsuojančių skulptūrų iš dievų bei deivių gyvenimo. Bučiuotis, mylėtis ar gyventi kartu nesusituokus visuotinai smerkiama. Tuo tarpu indų meilės meno pamokymų rinkinys „Kamasutra“ su atviromis meilės scenomis atsirado būtent čia. Šalies piliečiai gali pareikšti savo valią valdžios rinkimuose, bet dažnai negali vesti iš meilės, nes tėvai būna parinkę „tinkamesnę kandidatūrą“. Oficialiai moterų ir vyrų teisės yra lygios, bet patriarchalinės visuomenės šaknys labai gilios. Palikimas ir įtaka iš kartos į kartą perduodama per vyro giminę.

 

8-699 01200
info@geraspoilsis.lt
sukūrė Artogama