Titulinis puslapis Svetainės struktūra Rašykite mums
Naujienų prenumerata
El. paštu

SMS
Festivaliai ir didžiosios šventės
POILSINĖS KELIONĖS
Spausdinti -

Goa – laisvės ir nerūpestingo gyvenimo simbolis

 

Miniatiūrinė valstija Indijos pietvakariuose, susidedanti iš dešimčių kaimų Arabų jūros pakrantėje.
1510 m. čia atvyko portugalas Alfonso de Albuqueque ir įkūrė mažą, bet įtakingą vietovę, kurią kolonizavo ir valdė portugalai iki XX amžiaus. Žodis „Goa“ reiškia saulę, jūrą, smėlį... Drąsiai galima pridėti ir nerūpestingumą. Malonus tropikų klimatas, smėlėti Arabijos jūros paplūdimiai su palmėmis, draugiški vietiniai gyventojai, puiki indiška, portugališka ir prancūziška virtuvė, tūkstantmetinė architektūra ir šiuolaikinės pramogos. Goa – populiari ir trokštama vieta atsipūsti nuo darbų.
Goa labai savita ir ryškiai skiriasi nuo visos Indijos. Per 400 metų portugalų valdymo pakito net religija. Baltos krikščioniškos bažnyčios čia dera su senoviškomis hinduistų šventyklomis. Muzika, dainos, architektūra, maistas – visur pajusite kultūrų mišinį, kuris ir daro Goa šarmingą ir patrauklią.

Šio amžiaus viduryje čia traukė hipiai ir hedonistai iš viso pasaulio. Goa tapo savotišku laisvės ir nerūpestingo gyvenimo sinonimu. Kartu su „saulės vaikais“ čia paplito marihuana ir kanapės. Dabar tai oficialiai griežtai uždrausta, bet dūmelio kvapą vis dar galite netyčia užuosti. Tik nesusigundykite, nes galite gauti 10 metų kalėjimo. Indijos policija griežta.


 

Goa yra labiausiai Indijoje išvystyta kurortinė zona. Sąlyginai ji skirstoma į Pietų ir Šiaurės. Pietinėje Goa dalyje yra daugiau liukso klasės viešbučių, čia viskas šiek tiek brangiau, bet ir paslaugų kokybė aukštesnė. Šiaurinėje dalyje daugiau ekonominės klasės viešbutukų, laisvės dvasios ir laisvamanių keliautojų pilnomis kuprinėmis, užsibūnančių čia po pusmetį.
Pietų Goa rekomenduojama tiems, kas mėgsta ramų poilsį. Čia nerasite tiek barų, restoranų, diskotekų, parduotuvių kiek Šiaurinėje Goa.

Goa kurortai yra mėgstami ne tik europiečių. Šis kurortas labai populiarus ir tarp indų iš kitų šalies valstijų. Pasiturintys indai į Goa dažniausiai su šeimomis atvyksta praleisti atostogų, todėl užsieniečių neturėtų stebinti daugybė indų.

Dieną galima nerūpestingai tinginiauti paplūdimiuose, siurbčioti alų, ragauti paplūdimyje iškeptas karališkas krevetes ar leistis į kelionę laivu, o naktimis galima siausti garsiosiose pajūrio diskotekose po atviru dangumi.
Geriausia ilsėtis Goa nuo spalio iki balandžio mėnesio. Kitu metų laiku čia lyja, stipriai pakyla oro drėgmė, vanduo jūroje tampa geltonas nuo smėlio ir dumblo, atnešamo nutekamųjų vandenų. Turistinis sezonas Goa apmiršta, tada ir patys Goa gyventojai dažnai išvyksta į Indijos šiaurę.

Goa pramogos

Ajurvedos masažai, ekskursijos, pasiplaukiojimai laivais, buriavimas, golfas, vandens slidės, įvairūs teminiai turgūs, tradiciniai festivaliai, naktinės paplūdimio diskotekos, restoranai ir klubai po atviru dangumi, kazino. Populiariausios Goa diskotekos – „Tito’s“ (Baga paplūdimyje) ir „Club Cabana“.

 

Ekskursijų programos8-699 01200
info@geraspoilsis.lt
sukūrė Artogama