Titulinis puslapis Svetainės struktūra Rašykite mums
Naujienų prenumerata
El. paštu

SMS
Festivaliai ir didžiosios šventės
SLIDINĖJIMAS
Spausdinti -

DĖMESIO, SEZONO METU KELIONIŲ KAINOS GALI KISTI!

Prašome tikslintis ir teirautis
info@geraspoilsis.lt arba 8-699 01200

Val di Fassa (1320 - 2950 m) - pačiame Dolomitinių Alpių centre išsidėstęs regionas garsėja kerinčiu gamtos grožiu ir didelėmis kalnų slidinėjimo galimybėmis. Vingrios Sassolungo uolos ir didingas Sella kalnų masybas itin įspūdingai atrodo saulei leidžiantis, kai spinduliai nudažo juos rausva spalva.

Val di Fassa slėnyje išskiriamos dvi pagrindinės slidinėjimo zonos. Pati didžiausia ir populiariuasia  zona, išsidėsčiusi virš Canazei ir Campitello kurortų.

 

Pagrindinis šios zonos privalumas, kad keltuvų sistema ši zona sujungta su dar trimis žinomais Dolomitinių alpių kurortais - Val Gardena, Alta Badia ir Arabba-Marmolada (tai sudaro apie 500 km slidinėjimo trasų). Kalnų slidininkus ypač traukia garsus slidinėjimo turas aplink Sella kalnų masyvą, kerintis įstabiais gamtos peizažais.

 

Antroji mažesnė ir itin saulėta slidinėjimo zona išsidėsčiusi virš Pozzos ir Vigo di Fassa kaimelių. Nuo šios vietos atsiveria vaizdas į pačią aukščiausią Dolomitinių Alpių viršūnę - Marmolada. Ši slidinėjimo zona nėra tiesiogiai sujungta su Sella Ronda, todėl ten žmonių yra žymiai mažiau negu Canazei ar Campitello. Keletą kartų per savaitę Pozza esančioje apšviestoje trasoje galima išmeginti vakarinį slidinėjimą. Kalnų slidinėjimo asamams galima parekomenduoti puikią juodają trasą, esančią šiauriniame šlaite virš Albos kaimelio. Ji visada padengta šviežio sniego sluoksniu.

Tarp Val di Fassa kaimelių ir keltuvų kursuoja nemokami autobusai. Su tuo pačiu Val di Fassa/Carezza slidinėjimo pasu leidžiama slidinėti Pozza, Alba ar Vigo di Fassa. Norint pasivažinėti Sella Ronda žiedu ir persikelti į kitas Dolomitinių Alpių kurortų trasas, reikia įsigyti slidinėjimo pasą Dolomiti Superski.

 

VAl di Fassa slidinėjimo regioną sudaro pagrindiniai trys kurortai : Canazei, Campitello ir Pozza di Fassa.

Canazei (1460 m) – tai Val di Fassa kalnų slidinėjimo sostinė. Gyvybingas ir saulėtas miestelis pasižymi viešbučių, parduotuvių ir restoranų gausa. Čia taip pat yra keletas diskotekų, baseinas, kino teatras. Skirtingais keltuvais iš Canazei centro slidininkai užkeliami ant kalnų šlaitų. Vos pasikėlus galima pradėti kelionę bet kuria Sella Rondos kryptimi – žalia ar oranžine. Yra galimybė raudonąja trasa nusileisti iki pat miestelio. Canazei centre įrengtas kalnelis su vaikams skirtu keltuvu, yra kalnų slidinėjimo vaikų darželis.


 

Campitello (1440 m) – antras pagal dydį kurortas Val di Fassa regione. Jis yra vieno iš žymiausių XIX a. Dolomitinių Alpių alpinisto Luigi Ricci tėvynė. Campitello išsidėstęs siaurame slėnio šlaite, tarp Sassolungo ir Rodella kalnų masyvų. Didžiulė, 110 žmonių talpinanti kabina, per kelias minutes slidininkus pakelia iki nuostabių Sassolungo uolų, nuo kur galima pradėti kelionę bet kuria Sella Rondos kryptimi. Nusileisti į Campitello įmanoma tik keltuvu. Už 2 kilometrų esantis Canazei pasiekiamas nemokamu autobusu.

Pozza di Fassa (1320 m) - nedidukas ramus slėnio centre esantis kaimelis, kuriame yra slidinėjimo zona ir sportinė apšviesta trasa. Kalnų slidininkai turi galimybę nusileisti trasa iki pat kaimelio. Pozza di Fassa nuo Campitello skiria 9 km, o nuo Canazei – 11 km. Kaimelyje yra keletas barų, restoranų, parduotuvių. Vasario mėnesiais Pozza di Fassa vyksta tradicinis spalvingas ladinų karnavalas, kuriame pasirodo įvairių vietinių legendų ir padavimų personažai.


8-699 01200
info@geraspoilsis.lt
sukūrė Artogama