Titulinis puslapis Svetainės struktūra Rašykite mums
Naujienų prenumerata
El. paštu

SMS
Festivaliai ir didžiosios šventės
SLIDINĖJIMAS
Spausdinti -

DĖMESIO, SEZONO METU KELIONIŲ KAINOS GALI KISTI!

Prašome tikslintis ir teirautis
info@geraspoilsis.lt arba 8-699 01200

Alpių kalnų širdyje, kur susikerta Italijos, Austrijos ir Šveicarijos sienos, išsidėstęs Alta Vatellina regionas, kurio pažiba – Bormijaus kurortas. Pora tūkstantmečių skaičiuojantis kalnų kaimelis vilioja autentiškais pastatais, įspūdingu kraštovaizdžiu, romantiškomis kavinėmis ir unikaliais terminių pirčių kompleksais, kuriuose dar 1493 metais lankėsi pats Leonardas da Vinčis. „Bagni Nuovi“ ir „Bagni Vecchi“ įsikūrę nuošalesnėje ramioje oazėje tarp kalnų.

Šiuose terminiuose SPA kompleksuose atmosferą kuria ir turistus atpalaiduoja devynios natūralios ir karštosios versmės. Jos veržiasi iš Bagni Monumental parke esančių dolomitinių uolų. Bormijus garsėja ir karštomis mineralų prisotintomis srovėmis, kurios yra kone vienintelės pietinėje Alpių kalnų pusėje. Šių srovių temperatūra svyruoja nuo 36 ki 43 laipsnių karščio ir priklauso nuo sezono: žiemą galima pasilepinti karštesnėmis srovėmis,vasarą – šaltesnėmis. Iki terminių kompleksų nebrangiai galima nuvykti taksi.

Be garsiųjų pirčių malonumų, pramogų pasirinkimas Bormijuje pagal kiekvieno skonį: ištroškusiems linksmybių veikia naktiniai barai, didžiulis sporto kompleksas, uždara čiuožykla, diskotekos ir prabangios parduotuvės, o norintieji ramybėsir romantikoslaukiami Stilfserio nacionaliniame parke,kur galima pamatyti žmogaus nepaliestą Alpių gamtą.

Šalia visų šių atpalaiduojančių ir gydomųjų vilionių sparčiai augantis Bormijus gali pasigirti moderniomis, bet kurį slidininko lygį atitinkančiomis ir puikiai paruoštomis trasomis, nesudėtinga susisiekimo sistema. Ne veltui Bormijus laikomas vienu iš prestižiškiausių Alpių kurortų. Į jį dažnai užsuka garsiausi pasaulio kalnų slidininkai – čia kasmet tarp Kalėdų ir Naujųjų metų vyksta pasaulio taurės „Stelvio“ greitojo nusileidimo rungties varžybos. Aštrių pojūčių mėgėjams Bormijus siūlo Chima Bjanka. Tai 3017 m kalnas, nuo kurio atsiveria nuostabus vaizdas į visą Alta Vatellina regioną. Šiame kurorte ilgiausias nusileidimas tęsiasi net 10 km, o aukščių skirtumas beveik 1800 m (nuo 1225 iki 3012 m virš jūros lygio).

Bormijus priklauso Alta Vatellina slidinėjimo regionui, į kurį taip pat patenka Livinjas, Santa Caterina Valfurva ir Valdidentras. Įsigijus bendrą „Alta Vatellina“ slidinėjimo pasą, galima slidinėti visame slėnyje. Iš Bormijaus iki kiekvieno minėtų regionų kursuoja autobusai. Keltuvų pasas „Bormio–Val-didentro–Santa Caterina Valfurva“ – yra šiek tiek pigesnis ir galioja 38 keltuvams bei apima 106 km slidinėjimo trasų.8-699 01200
info@geraspoilsis.lt
sukūrė Artogama