Titulinis puslapis Svetainės struktūra Rašykite mums
Naujienų prenumerata
El. paštu

SMS
Festivaliai ir didžiosios šventės
POILSINĖS KELIONĖS
Spausdinti -

DĖMESIO, SEZONO METU KELIONIŲ KAINOS GALI KISTI!

Prašome tikslintis ir teirautis
info@geraspoilsis.lt arba 8-699 01200

TAILANDAS

KOH SAMUI – kokosų ir smėlio paplūdimių karalystė

Koh Samui – trečia pagal dydį Tailando sala, nutolusi nuo pietinio Tailando kranto į rytus apie 84 km. Dar XV a. saloje įsikūrė pirmieji gyventojai – žvejai iš Malaizijos ir Pietų Kinijos. Manoma, kad salos pavadinimas atsirado žvejų ir kapitonų dėka. Jie, atradę saloje užuovėją nuo audros, salą praminė „saugiu prieglobsčiu”. Pirmieji gyventojai daugiausia žvejodavo, vėliau pradėjo verstis žemdirbyste. Tropiniai vaisiai ilgainiui tapo svarbia eksporto dalimi. Kokoso palmės laikomos Koh Samui simboliu, tačiau kokosų derlius tik visai neseniai tapo toks gausus. Fermeriai per ilgus metus po truputį apsodino salą šiais medžiais, ir šiandien Koh Samui gali pasigirti pačia didžiausia kokoso palmių įvairove pasaulyje. Iki pat XX a. Koh Samui gyveno savarankiška bendruomenė, turinti tik mažai išvystytą susisiekimą su žemyniniu Tailandu. Saloje iki 1970 m. nebuvo netgi kelių, ir 15 km kelionė nuo vieno salos krašto iki kito per kalvotas džiungles užtrukdavo beveik visą dieną. Šiandien saloje gyvena apie 45 tūkst. gyventojų. Jei anksčiau saloje nebuvo net kelių, tai šiandien čia įrengtas tarptautinis oro uostas.

Koh Samui įvaizdis – „vieta pabėgti nuo visko” su puikiais smėlio paplūdimiais, palmėmis, nepaprastai skaniais jūros gėrybių patiekalais… Pastaraisiais metais „pabėgti nuo visko” saloje vis sunkiau – ji tapo populiariu tarptautiniu kurortu. Sakoma, kad sala turi magišką galią ir užburia visus čia atvykstančius. Ramybės ieškantys keliautojai gali ilsėtis tylesniuose paplūdimiuose, linksmybių ištroškę – rinktis baruose ir naktiniuose klubuose, sporto mėgėjai – buriuoti, važinėti visureigiais ar net paskraidyti parasparniais. Skaidrus vanduo ir turtingas povandeninis pasaulis traukia į Koh Samui nardymo mėgėjus. Saloje yra daug nardymo centrų, siūlančių giluminio ir paviršinio nardymo paslaugas atvykėliams – tiek patyrusiems nardytojams, tiek pradedantiesiems. Nedrįstantys pasinerti giliau, gali plaukti laiveliais į netoliese esantį koralinį rifą ir gėrėtis spalvinga rifo gyvūnija užsidėję paviršinio nardymo kaukę. Vienas lengviausiai pastebimų Koh Samui gamtos stebuklų – įvairiaspalviai drugeliai. Įvairias jų rūšis, plevenančias virš neįprastų gėlių, galima išvysti pietrytinėje salos dalyje įsikūrusiame drugelių sode. Azarto mėgėjai gali užsukti į saloje rengiamus gyvačių šou ir pažiūrėti, kaip bebaimiai dresuotojai žaidžia su mirtinai pavojingais ropliais.Jei Jums teks lankytis Koh Samui per pilnatį – nuplaukite į Ko Phan Ngansalą, kur tokiu metu rengiami pašėlę Pilnaties vakarėliai (Full moon parties). Keltas į šią salą plaukia iš Puketo Bang Rak paplūdimio. Sakoma, kad pilnatis Ko Phan Ngansaloje gražiausia. Tuo įsitikinti kas mėnesį į pusmėnulio formos paplūdimį suplūsta iki dešimties tūkstančių pramogų mėgėjų. Vakarėlis prasideda, kai nusileidžia saulė, ir virš balto paplūdimio smėlio pasirodo pilnas mėnulio apskritimas. Paplūdimį nusėja staleliai ir tūkstančiai žibintų. Įvairių muzikos stilių diskotekų vedėjai vakarėlio svečius išjudina šokiams iki ryto, savo pasirodymus rengia žonglieriai ir ugnies rijikai.Turistus į Koh Samui ištisus metus traukia maloni (apie trisdešimt laipsnių šilumos) temperatūra. Net ir musoninių lietų sezonas, paprastai būnantis rugsėjį – lapkritį, neatbaido poilsiautojų, tik kiek sumažina jų skaičių. Musoniniai lietūs dažniausiai būna labai stiprūs, tačiau trumpalaikiai, todėl saulės tuo metu užtenka.Paplūdimiai. Chaweng yra populiariausiais, ilgiausias ir ko gero pats gražiausias saloje balto smėlio paplūdimys, nusidriekęs pakrante apie 6 km.

TAILANDAS

Dieną tai puiki vieta aktyvaus laisvalaikio mėgėjams – šis paplūdimys yra didžiausias vandens sporto centras. Paviršinis ir giluminis nardymas, paplūdimio tinklinis, buriavimas – čia yra viskas. Vakarais gyvenimas čia taip pat nesustoja. Judri diskotekų, barų ir restoranų alėja šurmuliuoja iki paryčių. Bene populiariausias klubas – „Green Mango“. Chaweng – tai pats judriausias, triukšmingiausias ir daugiausia pramogų siūlantis Koh Samui paplūdimys, labai pamėgtas tiek jaunų turistų, tiek šeimų. Lamai – antras pagal dydį salos paplūdimys. Čia ramiau ir tyliau nei Chaweng paplūdimyje, bet netrūksta ant jūros kranto įsikūrusių jaukių restoranėlių ir mažų parduotuvėlių. Prie paplūdimio šliejasi vešlios džiunglės, pakrantė išraižyta jaukių nuošalių įlankėlių. Lamai – tai taip pat ir nedidelis tajų gyvenamasis kaimelis su vietine šventykla ir kasdien veikiančiu turgumi. Čia tylu ir ramu: stovi keletas senovinio stiliaus ant kojūkų iškeltų medinių namelių, vietiniai gyventojai pardavinėja savo sode užaugintus vaisius, skalbia ar taiso savo rūbus.8-699 01200
info@geraspoilsis.lt
sukūrė Artogama