Titulinis puslapis Svetainės struktūra Rašykite mums
Naujienų prenumerata
El. paštu

SMS
Festivaliai ir didžiosios šventės
POILSINĖS KELIONĖS
Spausdinti -

Sidė - kurortas, esantis už 70 km nuo Antalijos ir 60 km iki Alanijos. Miestas garsėjo kaip didelis vergų prekybos ir piratų centras. Dabar Sidė – populiarus Viduržemio jūros kurortas su įspūdingu senamiesčiu ir turtingais antikinio pasaulio paminklais, daugybe patogių ir jaukių viešbučių bei balto smėlio paplūdimiais. Netoli Sidė įsikūrę nedideli jaukūs kurortiniai miesteliai –Čokalis (už 12 km) ir Kumkoi (už 6 km).

Kažkada Sidė, kaip didžiausias vergų prekybos centras, garsėjo pačiomis gražiausiomis vergėmis, kurių įsigyti pirkliai atvažiuodavo iš viso pasaulio. Išvertus iš senovės graikų kalbos, side reiškia „granato vaisius“, kuris simbolizuoja vaisingumą. Manoma, kad šis miestas buvo įkurtas Graikijos kolonistų.

Dabar tai 75 km atstumu nuo Antalijos nutolęs nedidelis kurortinis miestelis, įsikūręs šalies pietuose, prie Viduržemio jūros, netoli vienos seniausių Turkijos gyvenviečių – Sidos. Lygumų pakrantėje plyti vienos iš seniausių ir įspūdingiausių Turkijos gyvenviečių griuvėsiai, o kaimynystėje stūkso šiuolaikiniai turistiniai kompleksai ir driekiasi nuostabūs smėlio paplūdimiai. Šiandien tai vienas iš gyvybingiausių Pietų Turkijos kurortų.

Artėjant prie Sidės, matyti akvedukai, miesto sienos likučiai ir nimfėja. Toliau, šalia prekybos centro, prieš jus atsivers didžiuliai Sidės amfiteatro likučiai, o didingumu nustebins II a. statytos Apolono ir Atėnės šventovės.8-699 01200
info@geraspoilsis.lt
sukūrė Artogama