Titulinis puslapis Svetainės struktūra Rašykite mums
Naujienų prenumerata
El. paštu

SMS
Festivaliai ir didžiosios šventės
POILSINĖS KELIONĖS
Spausdinti -

Fetija - antikinis Likijos laikų miestas Telmesas, garsus uolose iškaltomis kapavietėmis ir subtropine nuostabaus grožio augmenija. V amžiuje prieš Kristų tai buvo vienas svarbiausių miestų. Deja, daugumą architektūrinių praeities liudininkų sunaikino du stiprūs žemės drebėjimai 1856 ir 1957 metais.

Tuomet buvo sugriauta daug senovinių pastatų, tarp kurių buvo ir Apolono šventykla, tačiau išliko Romos amfiteatras, viduramžių pilies griuvėsiai, apie 20 uolose iškaltų, miestą apsupusių kapaviečių. Pati svarbiausia iš jų - monumentali Amintos kapavietė, kurios fasadas su dviem jonėninėmis kolonomis primena graikų šventyklą. Ji vadinama „Migdolų sodu“. Sarkofagų ir kapaviečių Fetijoje pilna. Likijos gyventojai savo mirusiųjų nelaidojo žemėje, o statė kapavietes uolose. Jos panašios į lizdus, nes pagal jų religinius įsitikinimus dvasios yra panašios į paukščius, jos padeda nuskraidinti mirusiųjų sielas į dangų.

Šio 40 000 gyventojų miestelio trauka - ne vien archeologinės įžymybės, bet ir peizažai. Poilsiautojai čia atvyksta aplankyti vieną iš nuostabiausių ir žavingiausių vietų pajūryje. Apsupta eglynų ir Tauro kalnų grandinės, Fetija įsikūrė vienoje iš įlankų, kurioje yra du uostai: turistinis ir pramoninis.

 

Šiandien Fetija ir jos apylinkės - vienos puikiausių ir labiausiai turistų mėgstamų Turkijos vietų. Įsikūręs pušynų apsuptoje įlankoje, kurortas gana seniai tapo populiariu britų ir skandinavų turizmo centru. Jį vis labiau pamėgsta ir kitų valstybių turistai. Uždaros jachtų įlankos, jaukios ir linksmos prekyvietės, platūs paplūdimiai, neapgyvendintos salos - visa tai Fetijai suteikia nepakartojamo žavesio.

Be puikaus oro ir gamtos grožio, šiandieninė Fetija savo svečiams siūlo aukščiausios klasės viešbučius, restoranus su tradicine turkiška ir europietiška virtuvėmis, prekybos centrus. Tai kurortas, kuriam nieko netrūksta. Čia rasite viską, apie ką tik galite pasvajoti per atostogas: naktinius klubus, diskotekas, keliones džipais kalnų keliais, šuolius su parasparniais virš kvapą gniaužiančio grožio apylinkių. Fetija - vieta lankytojams, ieškantiems šalyje ko nors įdomaus. Čia galite užsisakyti katerį arba jachtą ir neskubėdami apžiūrėti netoli esančias salas, pasigrožėti jų unikalia gamta ir istorinėmis vertybėmis. Kurorto krantinė, kur ant bangelių supasi tradiciniai mediniai žvejų laiveliai, kateriai, - mėgstama turistų vakarinių pasivaikščiojimų vieta.

 8-699 01200
info@geraspoilsis.lt
sukūrė Artogama