Titulinis puslapis Svetainės struktūra Rašykite mums
Naujienų prenumerata
El. paštu

SMS
Festivaliai ir didžiosios šventės
POILSINĖS KELIONĖS
Spausdinti -

Prabangus gyvenimas, didžiulės jachtos prieplaukoje, naujausi automobiliai, stilingi žmonės - visas šias asociacijas kelia Žydrojo kranto pavadinimas.
Prancūzijos Rivjera madingu kurortu tapo 19 a. pabaigoje - 20 a. pradžioje, kai čia ėmė poilsiauti rusų ir britų aristokratai (Žydrajame krante atostogavo ir Didžiosios Britanijos karalienė Viktorija, ir pusę amžiaus vėliau, premjeras Vinstonas Čerčilis), gyveno ir kūrė žymus menininkai: Šagalas, Modiljanis, Matisas, Renuaras ir daugelis kitų.

Praėjus šiek tiek daugiau nei šimtmečiui, poilsiautojų pagausėjo - per metus į Žydrąjį krantą atvyksta apie 10 milijonų turistų. Juos traukia prabangos dvelksmas, netylantis kurortų šurmulys, istorijos ir architektūros vertybės, įstabaus grožio gamta, daugybė paplūdimių ir skaidrus vanduo.

Nica - stambus infrastruktūros centras, uostas. Tai vienas didžiausių Žydrosios pakrantės (Prancūzijos Rivjeros) kurortinių centrų, kuriam būdingas švelnus klimatas. Palei jūros pakrantę yra suformuotas 7 km ilgio bulvaras-kantinė Promenade des Anglais, nusagstyta Belle Epoque pastatais, visuomet pilna žmonių. Pajuskite Provanso žavesį jaukiame senamiestyje, parkuose ir aikštėse su trykštančiais fontanais, garsiajame gėlių turguje.  Ir būtinai paragaukite nuostabaus rožinio vyno.

Kino festivalis išgarsino Kanus. Šiame mieste dera prancūzų sugebėjimas neskubant mėgautis gyvenimu ir kosmopolitinė dvasia: didžiulės jachtos iš viso pasaulio, vienetiniai automobiliai, sporto ir pramogų pasaulio įžymybės ir, be abejo, prabangios aukštosios mados ir garsiausių pasaulio firmų juvelyrinės parduotuvės.

Monako Kunigaikštystė praėjusio amžiaus viduryje buvo ant bankroto ribos. Kunigaikštis Rainier III išgarsino ją, vedęs Holivudo kino žvaigždę Grace Kelly, ir pritraukė investuotojus, pakeitęs mokesčių sistemą. Šiandien tai klestinti valstybė, kurioje mėgsta lankytis turtingi ir garsūs žmonės, norėdami pailsėti saugioje aplinkoje (čia mažiausias nusikaltimų skaičius pasaulyje) ir, žinoma, palošti Monte Karlo kazino.


 

8-699 01200
info@geraspoilsis.lt
sukūrė Artogama