Titulinis puslapis Svetainės struktūra Rašykite mums
Naujienų prenumerata
El. paštu

SMS
Festivaliai ir didžiosios šventės
PAŽINTINĖS KELIONĖS
Spausdinti -

8 dienų pažintinė kelionė

1 diena. VILNIUS - HURGADA. Skrydis Vilnius - Hurgada. Vykstate į viešbutį Hurgadoje. Laisvas laikas. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. HURGADA - KAIRAS - ALEKSANDRIJA (apie 735 km). Labai anksti ryte išvykstate į Kairą. Kairas - Egipto sostinė ir didžiausias Afrikos bei arabų šalių miestas. Kairas - labai svarbus regiono kultūriniam ir meno gyvenimui, jame veikia seniausia ir didžiausia arabų šalyse kino ir muzikos industrija. Apžvalginė ekskursija po Kairą. Pamatote Gizoje esančias Didžiąsias faraonų Cheopso, Chefreno ir Mikerino piramides (įėjimas į piramidžių vidų - esant galimybei, už papildomą mokestį) ir sfinksą. Pietūs. Aplankote Egipto nacionalinį muziejų, kuriame saugomi tūkstančiai eksponatų, menančių turtingą Egipto istoriją. Iškeliaujate į senąją Egipto sostinę Aleksandriją - didžiausią šalies uostą, įsikūrusį prie Viduržemio jūros. Vakarienė ir nakvynė Aleksandrijoje.

3 diena. ALEKSANDRIJA - MARSA MATRUH (apie 295 km). Pusryčiai. Kelionę tęsiate visureigiais. Apžvalginė ekskursija po Aleksandriją. Senovėje Aleksandrija buvo vienas garsiausių pasaulio miestų. Aleksandriją bene labiausiai išgarsino vienas Septynių senojo pasaulio stebuklų - 115 - 135 m švyturys, deja, XIII - XIV a. sugriautas žemės drebėjimų. Aplankote kitą senojo pasaulio palikimą - I - II a. katakombas-kapavietę, esančią apytikriai 35 m gylyje, į kurį veda spiraliniai laiptai. Ši senovinė kapavietė, spėjama, pradėta statyti kaip turtingos šeimos kripta, vėliau buvo išplėsta į įspūdingą kelių aukštų požeminį statinį. Apžiūrite romėnišką amfiteatrą, esantį beveik pačiame šiuolaikinės Aleksandrijos centre. Aplankote Montazos rūmų, kur anksčiau gyveno Egipto karališkoji šeima, sodus. Pietūs. Išvykstate į Marsa Matruh pajūrio regioną, kur, pasakojama, išsimaudyti jūroje atvykdavo ir Aleksandras Didysis, ir valdovė Kleopatra. Laisvas laikas. Vakarienė ir nakvynė Marsa Matruh regione.

4 diena. MARSA MATRUH - SIVOS OAZĖ (apie 305 km). Pusryčiai. Keliaujate Vakarų dykuma. Legendos pasakoja, kad Vakarų dykumoje kas vakarą mirdavo saulės dievas Ra, čia iškeliaudavo mirusių faraonų sielos. Pasiekiate didelę, apie 80 km ilgio ir apie 20 km pločio, Sivos oazę, kurioje žaliuoja datulių palmės ir alyvmedžiai. Sivos oazė - viena labiausiai izoliuotų šalies gyvenamų vietovių, kurios i gyventojai, berberų palikuonys, ir šiandien kalba ne tik arabų, bet ir gimtąja - sivi - kalba. Pietūs. Vykstate prie Kleopatros šaltinio, kurį Herodotas kadaise aprašė kaip stebuklingą vietą, kurios vanduo yra nepaprastai karštas vakare ir maloniai vėsus dieną. Iš tiesų, galite išmėginti patys, vandens temperatūra pastovi (apie 29oC) ir skirtinga atrodo tik dėl kintančios oro temperatūros. Vykstate prie „Mirusiųjų kalno“ - kūgio pavidalo kalvos nekropolio, kuriame buvo laidojami Egipto XXVI dinastijos, senovės graikų bei romėnų mirusieji. Aplankote archeologinę vietovę, kurioje yra Amono arba, kitaip, Orakulo šventyklos griuvėsiai. Pasakojama, kad čia buvo atvykęs Aleksandras Didysis, tam, kad išgirstų orakulo patvirtinimą, jog yra Amono (Dzeuso) sūnus ir teisėtas Egipto ir kitų nukariautų žemių valdovas. Vakarienė ir nakvynė tradicinio stiliaus viešbutyje Sivos oazėje.

5 diena. SIVOS OAZĖ - BAHARIJOS OAZĖ (apie 460 km). Pusryčiai. Tęsiate kelionę visureigiais tyrinėdami dykumos lobius, keisčiausių formų smėlio kopų platybes, grožėdamiesi užburiančiame kraštovaizdyje kur ne kur išsibarsčiusiais ežerais ir oazėmis. Pravažiuojate Bahreino, Navemisos, Sitros oazes. Atvykstate į tylią Baharijos oazę. Tai viena mažiausiai technologiškai pažengusių Egipto oazių, kurioje įsikūrę keletas kaimelių. Daugelis vietinių gyventojų išpažįsta islamą. Apie tai liudija ir Baharijoje esančios mečetės. Laisvas laikas. Pietūs, vakarienė. Nakvynė tradicinio stiliaus viešbutyje Baharijos oazėje.

6 diena. BAHARIJOS OAZĖ - KAIRAS (apie 300 km). Pusryčiai. Aplankote Aleksandro Didžiojo laikų šventyklos, skirtos dievams Amonui ir Horui, griuvėsius; Kilmingųjų kapavietę, atrastą tik XX a. pradžioje. Apsilankote Auksinių mumijų slėnyje - atrastame tik 1996 m. Slėnyje per keletą kasinėjimo sezonų buvo rastos apie 250 romėnų valdymo laikų mumijų. Manoma, jog mumijų šioje vietoje yra tūkstančiai. Turtingųjų mumijos papuoštos paauksuotomis kaukėmis ir antkrūtiniais - tai ir davė slėniui pavadinimą. Pietūs. Išvykstate Kairo link. Kaire baigiate kelionę visureigiais. Aplankote senąjį Kairą ir Khan El Khalili turgų, veikiantį jau nuo XIV a. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Kaire.

7 diena. KAIRAS - HURGADA (apie 510 km). Pusryčiai. Išvykstate autobusu į Hurgadą. Atvykus laisvas laikas. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Hurgadoje.

8 diena. HURGADA - VILNIUS. Pusryčiai. Atsižvelgiant į skrydžio laiką, vykstate į Hurgados oro uostą. Skrydis į Vilnių.

Kelionės metu autobusu ir visureigiais nuvažiuojama apie 2600 km.

Pageidaujantiems - papildomas poilsis pasirinktame viešbutyje Hurgadoje (už priemoką).

Į kelionės kainą įskaičiuota:
skrydis Vilnius - Hurgada - Vilnius;
keleivio mokesčiai;
pervežimas oro uostas - viešbutis - oro uostas;
kelionė autobusu ir visureigiais su oro kondicionieriumi pagal nurodytą programą;
ekskursijos lietuvių kalba (pagal programą);
5 nakvynės 3 - 4viešbučiuose;
2 nakvynės tradicinio stiliaus viešbučiuose oazėse;
maitinimas: 7 pusryčiai, 5 pietūs, 7 vakarienės (esant ankstyvam išvykimui/vėlyvam grįžimui gali būti pateikiamas pusryčių paketas/šalta vakarienė; kelionės visureigiais metu gali būti siūlomas pietų paketas);
kelionės visureigiais metu siūlomas ribotas kiekis gaiviųjų gėrimų ir vandens;
lietuviškai kalbančio NOVATURO atstovo paslaugos kelionės metu;
rusiškai arba angliškai kalbančio vietinio(-ių) gido(-ų) paslaugos programos metu;
arbatpinigiai vairuotojui (-ams) ir vietiniam(-s) gidui(-ams).


Pastabos:
Egipto viza ir formalumų sutvarkymas - 50 Lt - į kainą neįskaičiuota (siekiant pagreitinti pasienio formalumus Egipto oro uoste, vizos mokestis mokamas prieš išvykstant Jūsų kelionių agentūroje).
„Novaturas“ neatsako už migracinių tarnybų sprendimus.
Ne vėliau nei 10 dienų iki kelionės pradžios kelionių organizatoriui būtina pateikti paso puslapių su asmens duomenimis kopiją.
Į kainą neįskaičiuotos papildomos išlaidos: draudimas, arbatpinigiai, papildomos ekskursijos, laisvu laiku lankomi objektai, gėrimai į kainą įtrauktų pietų ir vakarienių metu, kitos nepaminėtos išlaidos.
Kelionės programa, lankytinų objektų eiliškumas gali keistis.
Pabrangus paslaugų kainoms, įėjimo bilietams į lankytinus objektus, pasikeitus lito ir užsienio valiutų santykiui, kelionės kaina gali kisti.
Kai kurių muziejų gidų paslaugos - už papildomą mokestį.


Minimalus keliautojų skaičius - 20 asm.8-699 01200
info@geraspoilsis.lt
sukūrė Artogama