Titulinis puslapis Svetainės struktūra Rašykite mums
Naujienų prenumerata
El. paštu

SMS
Festivaliai ir didžiosios šventės
POILSINĖS KELIONĖS
Spausdinti -
Bodrumas įsikūręs Egėjo ir Viduržemio jūrų sandūroje, ant garsaus antikinio miesto – Halikarnaso griuvėsių. Tai žymaus senovės graikų istoriko Herodoto tėvynė. Iš čia I a. pr. Kr. kilęs ir didysis retorikos mokytojas Dionisijus. Išgyvenęs daugybę kautynių, miestas dažnai pereidavo iš vienų valdytojų rankų į kitas ir buvo daugelio senovės civilizacijų susikūrimo bei subyrėjimo liudininkas.

Dabar senus laikus mena tik senovinė Bodrumo pilis, kuri stūkso pačiame mieste, prie pat įlankos. Toje pačioje įlankoje įsikūrusi ir jachtų prieplauka, kurią pamėgę Bodrumo svečiai.

Šis kurortas itin populiarus tarp Vakarų Europos gyventojų, kuriuos čia traukia vaizdinga gamta, minkštas klimatas, puikūs paplūdimiai, aukštos klasės viešbučiai ir restoranai gurmanams, siūlantys puikią nacionalinę virtuvę. Čia veikia diskoteka „Halikarnas“, garsėjanti kaip viena didžiausių visoje Europoje, kurioje, blyksint nepakartojamiems lazeriams, plokšteles suka garsūs „didžėjai“ iš viso pasaulio. Gyvenimas pulsuoja 24 valandas per parą: ilgi vakarai uosto krantinėje, aludėse ir restoranuose, siaurų ir vingiuotų gatvelių kavinėse bei baruose, kur skamba džiazas; karštos naktys žinomų diskotekų šviesos muzikos sūkuriuose.

Vaikštinėjant po šį kurortą galima pastebėti senovinių, nuo graikų laikų likusių, nedidukų dviejų aukštų baltai dažytų namukų. Žvelgiant į juos iš viršaus, atrodo, lyg stačiu kalnu liptų balti avinėliai. Žalios kalvos, apelsinmedžių giraitės, alyvmedžių sodai ir vėjo malūnai – pagrindiniai peizažai, kuriais galima gėrėtis vaikštant mažomis ir siauromis Bodrumo gatvelėmis.

1997 metais, atidarius Bodrumo oro uostą, miestas įgavo „antrą kvėpavimą“ ir dabar yra vienas sparčiausiai besivystančių regionų visoje Turkijoje. Bodrume gausu aukščiausios klasės elitinių viešbučių, priklausančių žymiausių ir brangiausių viešbučių tinklams visame pasaulyje. Taip pat gausu paprastučių, ekonominės klasės viešbutukų, pensionų. Tačiau visuose apgyvendinimo sektoriuose stengiamasi išlaikyti itin aukštą aptarnavimo lygį.

Bodrumas – triukšmingas miestas, todėl žmonėms, ieškantiems ramybės, čia ne vieta. Kiekvienais metais šią vietovę aplanko keli tūkstančiai turistų. Dėka uolingų pakrančių, turkusinių lagūnų bei vaizdingų salų Bodrumas laikomas viena gražiausių įlankų pasaulyje.8-699 01200
info@geraspoilsis.lt
sukūrė Artogama